|
У КИЄВІ ПРОЙШЛА ІМПРЕЗА ДО 100-РІЧЧЯ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
24 березня в Українському домі відбулась імпреза, присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. за участі представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.
«Щоб протистояти російській пропаганді, потрібно розказувати про державотворчі традиції українців, яким набагато більше, ніж 25 років. Запит на історію зараз дуже великий. Величезними накладами продаються історичні книжки, почало з’являтися українське кіно, документальне і художнє. Адже аудиторія хоче знати українську історію, зокрема події сторічної давності. І наше завдання, завдання істориків – максимально зрозуміло розповісти цю історію», – зазначив Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. «Цього року ми відзначаємо століття Української національної революції 1917–1921 років. У ті важкі часи українці вперше за майже трьохсотлітню історію використали шанс реалізуватися як державна нація…Героїзм та жертовність борців за волю України сьогодні також допомагають нам в обороні державної самостійності та демократії. У багатьох геополітичних аспектах ми є свідками повторення ситуацій сторічної давності. Вкотре українцям доводиться боротися за свою державність на різних фронтах, однак тепер на нашому боці омитий кров’ю героїв неоціненний досвід минулих поколінь і підтримка міжнародних партнерів», — наголосив Степан Кубів, перший віце-прем'єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України, голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса.
В рамках заходу відбулась прем’єра хронікально-документального фільму «За Україну, за її волю! (миттєвості української історії )» відомого українського кінорежисера–документаліста Сергія Буковського та презентація фотолітопису «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ». Експозиція вперше зібрала у собі максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917–1921 років. Не претендуючи на вичерпність, доповнивши світлини історичними фактами, автори цього видання намагалися відобразити розмах визвольних змагань, зберегти пам’ять про тих, кому ми завдячуємо новітньою українською державністю.
Організатори: Всеукраїнське товариство «Меморіал» ім. В. Стуса, Національна світлинотека «Українська мить», Мистецький фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд «Відродження України», Видавничий Дім «Ін Юре». |