|
У КИЄВІ РОЗПОЧАВСЯ КОНКУРС З УКРАЇНОЗНАВСТВА
30 березня у Київському міському будинку учителя урочисто відкрили Х Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл.
Змагання триватимуть до 1 квітня. Окрім тестових завдань та захисту науково-дослідних робіт, для школярів заплановані екскурсії до Музею Української революції 1917—1921 років, Музею мистецтв Богдана і Варвари Ханенків, Володимирського та Софійського соборів, а також Музею Михайла Грушевського.
Директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко привітав учасників змагань та підкреслив важливість цьогорічної річниці Української революції 1917-21 років: «Враховуючи сьогоднішні реалії, коли вже четвертий рік триває війна з нашим північним сусідом, з Російською Федерацією, з нашим одвічним ворогом, хто ще може похвалитися, що 350 років будучи в рабстві, вояки зберігали свою ідентичність, зберігали свою мову, зберігали звичаї своїх предків і пам’ятали про те, звідки вони походять і для чого вони на цій землі знаходяться». «Я б хотів звернути увагу на мотив і на найважливіший урок та досвід Української революції. Революція 1917-21 років зробила неможливе – вона завершила формування української державної нації. Із великої етнографічної маси селян, як гарно обробляли землю та які мали багату усну народну творчість, революція витворила модерну, сучасну, повноцінну державну націю, яка впродовж ХХ століття витримала удари двох найстрашніших тоталітарних режимів – нацистського і комуністичного», - зауважив заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.
«І сьогодні ми знову живемо в насправді революційний час. Сьогодні ми знову здійснюємо революцію. Я сподіваюся, що результатом цієї сучасної революції стане утвердження нової української ідентичності і збереження її у ХХ столітті. І важливою складовою цього є відновлення і збереження національної пам’яті . Насправді ми непогано знаємо історію, але ми, знаючи загальні кроки та хід історії, дуже часто стикаємося з тим, що не знаємо, а як же ці історичні процеси відбувалися в тому чи іншого сели чи місті, - підкреслив Володимир Тиліщак. – І саме одним із завдань Українського інституту національної пам’яті є відновлення і збереження саме локального рівня наших знань, нашої пам’яті про минуле».
|