Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У КИЄВІ ВІДБУВСЯ КОНКУРС З УКРАЇНОЗНАВСТВА

 

29–31 березня 2018 року у Києві відбувся ІІ етап ХІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

 

У Конкурсі взяло участь 264 учні, які представляли 24 області України, а також представники інших країн, зокрема Іспанії, Польщі, Греції та Бельгії. На заключний етап Конкурсу було запрошено 108 учнів, чиї роботи набрали найбільшу кількість балів за рецензуванням учнівських конкурсних робіт. Найчисельніше у ІІ етапі були представлені учнівські колективи Чернівецької, Донецької, Полтавської, Львівської, Івано-Франківської, Чернігівської областей.

 

 

На урочистому відкритті Конкурсу з вітальним словом до учасників заходу звернулися директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко, який наголосив на багатолітній традиції заходу та необхідності всебічної підтримки українознавство у реформованій школі.

 

Конкурсантів привітав заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, який наголосив, що ми живемо у незвичайний час трансформацій не менш глибоких, ніж сто років тому. «Важливо переосмислити наше минуле і визначити наше майбутнє. Українська історія – це історія не лише страждань, а, насамперед, боротьби за своє майбутнє, незважаючи на несприятливі зовнішні сили. Ми повинні бачити героїзм наших людей, спротив та людяність, яка навіть в період Голодомору стала виявом нашої народу», – зауважив Тиліщак.

 

 

Привітали учасників Конкурсу також заступник голови ВО «Свобода», голова депутатської фракції «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Київської міської ради Юрій Сиротюк, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

 

Учні та вчителі із задоволенням поспілкувалися з лідером гурту «Широкий лан» Святославом Бойко, лідером  гурту «Хорея Козацька» Тарасом Компанічеком, командиром підрозділу «Карпатська січ» Олегом Куцином.

 

У рамках Конкурсу для педагогів з усієї України було проведено круглий стіл «Усна історія в українознавчих дослідженнях», на якому свою тему Проект «Майдан: усна історія»: збереження пам’яті про Революцію Гідності через усно-історичні практики представила координатор проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович.

 

Тематика учнівських робіт характеризувалася багатоманітністю. Юних дослідників цікавлять питання відродження духовної спадщини українців, особливості діяльності українського волонтерського руху протягом 2014–2017 років, участь членів родини конкурсантів у дисидентському русі, боротьба за збереження української ідентичності у контексті міжкультурних відносин між Україною та іншими сучасними державами, історія та географія подієвого туризму в Україні, сучасна підліткова література як відображення українського світобачення, соціолінгвістичний аналіз мовної ситуації на сході України протягом ХХ – початку ХХІ століть, особливості культурно-мистецького буття українців та розповсюдження сучасних молодіжних субкультур, збереження та популяризація регіональних традицій та ін.

 

Організатор:

 

Науково-дослідний інститут українознавства