Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У КИЄВІ ВІДКРИЛИ БУЛЬВАР ВАЦЛАВА ГАВЕЛА

 

Громадянська кампанія з перейменування одного з найбільших бульварів Києва завершилося встановленням меморіальної дошки на честь драматурга, антикомуніста, першого президента Чеської республіки Вацлава Гавела.

 

У четвер, в урочистій церемонії відкриття дошки взяли участь міністр культури Чеської республіки Даніел Герман, перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко, тимчасовий повірений у справах Чеської республіки в Україні Здена Цаісова, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, ініціатор громадянської компанії "Бульвар Вацлава Гавела" Зорян Кісь, представники українських парламенту, уряду та київського самоврядування.

 

Бульвар Вацлава Гавела, 1/28. Фото: Віталій Лямічев

 

"Вацлав Гавел був особистістю, якій досі є, що нам сказати. Він вчить нас розуміти інших, захищати правду, бути солідарними з тими, хто в скруті. (…) Здається мені, він би й сьогодні дуже здивувався такій увазі і пошані до себе. Тому я хочу подякувати усім, хто реалізував цю ініціативу", - звернувся до присутніх міністр культури Чеської республіки Даніел Герман.

 Міністр культури Чеської республіки Даніел Герман. Фото: fb Ірини Геращенко

 

І віце-спікер українського парламенту, і Голова Інституту зауважили, що це перейменування не було б можливим без прийняття Закону про засудження тоталітарних режимів.

 

"У процесах декомунізаціїї ми значною мірою запозичували досвід наших чеських сусідів, які, як і інші успішні посткомуністичні країни Східної Європи, показали, що подолання тоталітарної спадщини і декомунізація є невід’ємним елементом перетворення цих країн на успішні демократичні держави і інтеграції їх у Європейський Союз", - наголосив Володимир В’ятрович.

 

"Процес того, як з’являвся бульвар Вацлава Гавела у Києві – прекрасний приклад того, наскільки змінилися українці. Декомунізація стала для українців школою демократії: ми навчилися об’єдуватися, ми навчилися впливати на владу", - додав історик.

 

Автором меморіальної таблиці є відомий скульптор Костянтин Скритуцький.

 

Вацлав Гавел (5 жовтня 1936 — 18 грудня 2011) — друг України, Президент Чехословаччини (1989-1992), Президент Чехії (1993-2003), чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст. Автор "підручника з подолання тоталітаризму" - есею "Сила безсилих".

 

Історична Правда