Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У Корюківці на Чернігівщині відкрили оновлену експозицію про сучасних захисників України

На початку серпня у м. Корюківка Чернігівської області в історичному музеї відкрили оновлену експозицію землякам – сучасним захисникам України, які на Донбасі з честю боронять Батьківщину від неоголошеної російської агресії. Знаково, що її підготовка завершена до 24-ї річниці Незалежності України.
 
Центральне місце експозиції займають матеріали про загиблих земляків – героїв, які захищали нашу країну в лавах Збройних сил і Міністерства внутрішніх справ:
 
БАДУНЕНКА Сергія Івановича (*15 січня 1988 – †30 квітня 2015), народився року у селі Охрамієвичі Корюківського району;
 
ГИРИЧА Віталія Анатолійовича (*21 червня 1978 – †14 лютого 2015), народився у м. Корюківка;
 
ЛУЩИКА Миколи Григоровича (*22 травня 1976 – †22 серпня 2014), народився в селі Тютюнниця Корюківського району, Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);
 
НАУМЕНКА Олега Геннадійовича (*4 лютого 1989 – †16 лютого 2015), народився у селищі Холми Корюківського району, Указом Президента України № 316 від 8 червня 2015 року «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);
 
ПОНОМАРЕНКА Миколи Миколайовича (*13 травня 1981 – †31 січня 2015), народився 1981 року у місті Корюківка.
 
 
В експозиції представлені світлини, документи, нагороди, речі живих і загиблих фронтовиків та інші предмети – артефакти сучасної оборонної війни України з російським агресором. Їх передали Корюківському історичному музею родини загиблих захисників, фронтовики – учасники АТО, що повернулися з війни, волонтери, районний військовий комісаріат і відділ міліції, пошуковці гуманітарної місії «Евакуації-200» («Чорний тюльпан»).
 
Людмила Бабич, директор музею, відкриваючи нову експозицію «Корюківчани – учасники подій на Сході України (АТО)», наголосила: «Майже 400 воїнів-корюківчан знаходяться у лавах Збройних сил України. Вони залишили свої домівки, щоб захищати Україну, її волю, її незалежність. Багато наших чоловіків пішли на війну добровольцями».
 
 
Перед учасниками заходу, серед яких були і рідні загиблих героїв, виступили Віктор Чернуха, голова Корюківської районної ради; Олександр Кошовий, заступник Корюківського районного військового комісара; Сергій Таран, начальник Корюківського райвідділу УМВС України в Чернігівській області; Сергій Милейко, голова Спілки воїнів АТО Корюківського району; отець Тарасій, Благочинний Корюківського району УПЦ Київського патріархату; отець Олександр, Благочинний Корюківського району УПЦ Московського патріархату; Ольга Кияшко, волонтер, яка представляла на заході своїх соратників у районі; Катерина Яківна Пененко, мати військовослужбовця танкової бригади 
 
Окрему увагу привернув розділ експозиції, створений з речей, представлених Олександром Сотником. Цей військовослужбовець упродовж 7 місяців воював снайпером проти російського агресора, зараз служить у Корюківському райвійськкоматі. Він надав не тільки власні речі (літній і зимовий маскхалати тощо), а також речі ворожого снайпера з Ростова-на-Дону, якого знешкодив після дводобового полювання.
 
 
Символічно, на одну зі стін експозиційної зали закриває маскувальна сітка, зразок тих, що корюківські волонтери власноруч плетуть для українських захисників, із дитячими малюнками, що регулярно відправляють на фронт.
 
Корюківському історичному музею надали допомогу у створенні оновленої експозиції і підготовці її відкриття Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського і Український інститут національної пам’яті
 
Автор: Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті