Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У Краматорську обговорили відновлення національної пам'яті

 

17 квітня близько 200 учителів, музейників, активістів і методистів взяли участь у першому громадянському форумі «Відновлення та збереження національної пам'яті» в Краматорську, що організував Український інститут національної пам'яті за підтримки ГО «Фундація.101». Метою масштабної події, яка пройшла в Першій українській гімназії, було налагодити діалог з громадськістю, адже в регіоні є значний запит на освітні проекти та зацікавлення історією. Є аудиторія, відкрита до діалогу про минуле й національну пам’ять.

 

«Одне із завдань Інституту — бути ресурсним центром, який надає необхідну інформацію, матеріали чи методологію місцевій владі, громадським ініціативам, вчителям, музейникам, — сказав Голова Інстиуту національної пам’яті Володимир В’ятрович. — Зустріч в Краматорську зібрала близько двох сотень охочих, кожен з яких дізнався про діяльність Інституту, отримав найновіші видання та методичні матеріали».

 

Начальник відділу музейної справи Анастасія Гайдукевич підкреслила важливість діалогу з музейниками щодо того, яким чином можна модернізувати музеї на сході України: «Перетворити їх з інструменту радянської пропаганди на місця пам’яті, що будуть сприяти формуванню ідентичності українців. Зрозуміти, що потрібно зробити, щоб побудувати цілісну експозицію, повернути цілі шматки історії, які звідти були вирвані радянською владою, що намагалась стерти їх з пам’яті людей. Найбільш надихає велика кількість молоді, яка готова долучитись до змін».

 

 

У рамках форуму історик Максим Майоров презентував фотодокументальні стенди «Українська Друга світова» та «Спротив Геноциду». Експерт Українського інституту національної пам'яті з питань декомунізації Ігор Каретніков проаналізував з громадськістю перебіг декомунізації. Колишній директор Державного галузевого архіву СБУ Ігор Кулик провів майстер–клас із пошуку документів в архівах. Історик, експерт доби Української революції Павло Подобєд провів лекцію «Українці Донеччини у збройній боротьбі за Українську Народну Республіку».

 

Учасники заходів говорили про створення спільного інформаційного простору, подолання конфліктів, регіональні особливості й проблеми в реалізації державної політики щодо відновлення та збереження національної пам’яті.

 

Учителі та методисти розглянули проблеми відновлення національної пам’яті засобами історичної освіти, а також взяли участь у презентації збірки методичних рекомендацій Українського інституту національної пам'яті та «Чарівної зернинки» І. Костомахи. Паралельно пройшов дискусійний майданчик з музейниками регіону щодо переосмислення підходів до музейних виставок, планування реекспозицій в напрямі втілення інновацій та відновлення національної пам’яті. Насамкінець, усі охочі долучились до обміну досвідом, неформального спілкування та зустрічі із лідером гурту «Тінь Сонця» Сергієм Василюком та його акустичного концерту.

 

Окрім того, представники Українського інституту національної пам'яті у неділю, 17 квітня, долучились до патріотичної ходи вулицями Краматорська. Марш приурочено до подій 2014 року, коли патріоти вийшли висловити підтримку єдності України у захопленому бойовиками місті.

 

Інститут національної пам’яті планує продовжити практику проведення таких громадянських форумів в інших містах Сходу України.

 

Читайте також:

Треба обережно проводити деконструкцію радянських міфів на Донбасі, — Вятрович

Більше фото тут.