|
У Миколаєві діти-сироти виготовляють "маки пам'яті"
У Миколаєві діти-сироти підхопили ініціативу замінити георгіївські стрічки на маки пам'яті. Із тканини вони виготовили 150 маків-брошок. 16 квітня на благодійній виставці ручної роботи роздали їх депутатам перед сесією обласної ради. Тоді обранці вирішували, чи визнавати Росію країною-агресором.
Діти-сироти у Миколаєві виготовили 150 маків-брошок із тканини
"Рішення прийняли позитивне, хоча у нас багато в облраді комуністів та "регіоналів". Не всі мешканці нашого міста знають про нову ініціативу держави замінити георгіївські стрічки на маки, - розповідає голова місцевої організації громадської організації "Око справедливості" Оксана Корсак.
Виставку готувала спільно з Всеукраїнським об'єднанням сиріт та організацією "Сильні разом".
Мак пам'яті прилаштував до піджака Голова ОДА Миколаївщини Вадим Меріков
""Спостерігали, як 7 квітня Марина Порошенко презентувала "маки пам'яті". Це чудова пропозиція, яка може об’єднати народ України у вшануванні пам’яті загиблих. Із дітьми-сиротами вирішили таких зробити і роздати нашим депутатам та гостям перед сесією. Усі вони виходили із зали і брали наші маки, дехто по кілька штук. Навіть декілька комуністів взяли собі маки, не відразу їх одягнули, але ж брали. Поряд стояла скринька для збору коштів на поїздку дітей-сиріт студентів на травневі свята до Софієвського парку м. Умань. Саме студенти, є найнезахищеніші серед сиріт." - продовжує Оксана Корсак.
Спершу пробували робити маки-брошки з шовку і паперу, але не вийшло. Виготовили їх із фетру. На маки пішло 4 метра червоної тканини і 70 сантиметрів чорної.
"Зараз нам надходять замовлення на маки до 8 травня від різних організацій. Думаємо, що так зможемо назбирати кошти дітям на їх потреби. В мріях дітей ще поїздка до Львова. А на саме 70-річчя завершення війни хочемо обійти ветеранів і теж рознести їм маків," - додає Корсак.
Кілька депутатів прилаштували маки до одягу, які зробили діти-сироти
Червоні маки — символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової та гине на сході України у боротьбі за незалежність. Під гаслом “Пам'ятаємо. Перемагаємо” пройдуть День пам’яті та примирення і відзначення 70-річчя перемоги над нацизмом 8-9 травня. Україна впроваджує нову традицію урочистостей 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Україна цьогоріч відзначатиме 8 травня як День пам’яті та примирення та 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та підкреслює солідарність і бойове братерство усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін.).
Фото надала Оксана Корсак
|