|
У ПОЛТАВІ ОБГОВОРИЛИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ’ЯТІ ПРО МАЙДАН
До дня Героїв Небесної Сотні у Полтаві відбулися зустрічі зі ЗМІ, на яких обговорювалася діяльність Українського інституту національної пам’яті зі збереження пам’яті про події Революції Гідності
17 лютого в інформагентстві «Новини Полтавщини» пройшла конференція, організована Полтавським обласним об’єднанням товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. У ній взяли участь член правління цієї організації Олег Пустовгар, в.о. директора «Полтавська регіональна дирекція «Лтава»НСТКУ Анатолій Мішин та історик УІНП, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Тетяна Привалко.
Світлина із Полтавського Майдану
Олег Пустовгар нагадав, що впродовж всього свого існування товариство «Просвіта» провадить активну діяльність із відновлення та збереження пам’яті про важливі події в історії України. Тому закономірною стала участь цього товариства у реалізації проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Олег Пустовгар здійснив координаційну роботу щодо залучення до проекту журналістів, що займаються історичною тематикою, та учасників Полтавського Майдану, які би погодилися поділитися своїми спогадами про пережите під час Революції Гідності. Анатолій Мішин, Тетяна Привалко та Олег Пустовгар
Відповідно до методичних рекомендацій з реалізації проекту «Майдан: усна історія», розроблених УІНП, до опитування були запрошені люди різного віку та статі, різних громадських ініціатив та об’єднань. Записи їхніх спогадів проходять на телерадіокомпанії «Лтава». За проведення цих записів узялися журналісти Олександр Бобошко та Сергій Блавацький.
Тетяна Привалко розповідаючи про історію проекту «Майдан: усна історія», зазначила, що для залучення якомога ширшого кола партнерів важливо було запропонувати ті умови, які би йшли на користь усім його учасникам. Так, Інститут збирає до свого архіву усної історії лише копії записів, здійснених у регіонах. Це означає, що люди, установи та організації, які проводять опитування, зберігають за собою авторське право на ці записи і можуть їх використовувати у власних проектах та дослідженнях.
Анатолій Мішин повідомив, що інтерв’ю учасників Майдану в Полтаві вже стали основою для серії радіопередач «Нова доба», автором і ведучим якого є Олександр Бобошко, та телевипусків авторської програми Сергія Блавацького «Уроки історії». ТРК «Лтава» має власну інтернет-сторінку, і там можна подивитися ці програми.
Тетяна Привалко представила журналістам збірники, які видані УІНП на основі вже опрацьованих записів, і які складають серію «Майдан від першої особи». Їх безкоштовно можна завантажити тут і тут.
Ця серія буде продовжена випуском про події Майдану в регіонах. До цього випуску увійдуть спогади, записані в областях.
Тетяна Привалко також взяла участь у телепрограмі «Акценти», під час якої піднімалися теми проекту «Майдан: усна історія» та пов’язані зі створенням Музею Майдану. |