|
У США ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ 1932-1933 РОКІВ
До роковин Голодомору Посольство спільно з Крайовим комітетом США з визнання Голодомору геноцидом, іншими організаціями української громади і американськими друзями організувало та провело низку заходів.
За інформацією прес-служби Посольства України в США, до роковин Голодомору у Вашингтоні пройшло відзначення другої річниці відкриття Меморіалу пам'яті жертв Голодомору-геноциду; в Конгресі США відкрилася фотовиставка і пройшов брифінг з тематики Голодомору-геноциду, презентацію книги "Червоний Голод: війна Сталіна з Україною" Енн Аппельбаум в рамках церемонії вручення премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів.
В Посольстві наголошують, що завдяки спільним з українською діаспорою США зусиллям низка американських штатів вже визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу. Окремі державні діячі США зробили свої заяви щодо цього злочину. Як результат спільного листа Посла Валерія Чалого та Голови Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайла Савківа декілька губернаторств вже видали прокламації про Голодомор-геноцид і вшанувальні заходи за його жертвами.
Українські дипломати, що прийшли на поминальну акцію "Запалимо свічку пам'яті" в Посольство України в США, зробили наступну заяву: “Проведенням в Посольстві поминальної акції "Запалимо свічку пам'яті" ми, українські дипломати, завершуємо цьогорічне вшанування 85-ї річниці Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, але не завершуємо своєї роботи над досягненням шляхетного завдання, поставленого Президентом України Петром Порошенком, щодо всесвітнього визнання цієї української трагедії актом геноциду”.
В прес-центрі Посольства зазначають, що після проведення поминальної акції Посол України в США та учасники акції запалили свічки пам’яті на подвір’ї Посольства та вшанували пам'ять жертв Голодомору-геноциду хвилиною мовчання. Жалобними свічками освітилися також і вікна будівлі Посольства.
Окрім того, за інформацією прес-служби, на заході також виступив Голова Крайового комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, а священнослужителі Української Греко-католицької церкви м.Вашингтон відправили поминальну молитву.
За матеріалами |