|
У Сумах записують спогади про Майдан
У рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія» науковці Сумського педагогічного університету збирають розповіді учасників Революції гідності. Тетяна Ковтунович розповідає про перше видання проекту
Триває реалізація проекту «Майдан: усна історія». Записи спогадів учасників та свідків протестних акцій зими 2013-2014 рр. здійснюються як на базі Інституту національної пам’яті, так і в регіонах. У Сумах участь у проекті беруть Юлія Подрєз та Олександр Вовк. Вони є доцентами кафедри історії України Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка. Записи здійснюються на базі Сумської регіональної дирекції НТКУ.
На сьогодні науковці записали 15 оповідей. До інтерв’ю запрошують громадських активістів, викладачів, журналістів, студентів та інших. Серед вже записаних – розповідь Олександра Бойка, який брав участь у Київському Майдані, а також і в подіях, що відбувалися в Сумах. Він громадський активіст, член Молодіжного націоналістичного конгресу, а зараз займається волонтерською допомогою.
Олександр Бойко вважає, що Майдан переміг. Він це так пояснює: «…. перемогли принципи. Там зібралася достатня маса тих людей, які мали певні принципи, і за них вони були готові постраждати. … Там збиралися люди, які здатні до самоорганізації».
Записи про події Майдану у регіонах стануть основою для майбутнього збірника. А про вже виданий збірник і про сам проект на науково-практичній конференції «Історико-краєзнавчі дослідження: традиції та інновації», яка відбулася 24-25 березня у Сумах, розповідала координатор проекту Тетяна Ковтунович.
У конференції також взяла участь Валентина Ілліна. Вона завідує відділом тематичних програм ТВО філії НТКУ «Рівненська регіональна дирекція». Пані Валентина для своїх програм записала чимало інтерв’ю з учасниками Майдану та війни на Сході України. Ці інтерв’ю планується також долучити до архіву усної історії УІНП.
Проект «Майдан: усна історія» започатковано Українським інститутом національної пам’яті в березні 2014 р. З червня того ж року він реалізується у партнерстві з ГО «Фонд збереження історії Майдану».
На квітень 2016 р. працівниками УІНП записано понад 400 інтерв’ю, регіональні робочі групи проекту зібрали близько 300 усних свідчень про події Майдану. |