Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У ВАРШАВІ ОБГОВОРИЛИ ПІДТРИМКУ ІСТОРИЧНИХ КУЛЬТУР ЗАХІДНОЇ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ

 

6-8 грудня 2017 року у Варшаві відбулася наукова конференція «Образ, історія і пам'ять. Генеалогія пам’яті в Центральній і Східній Європі». У заході взяли участь представники із Польщі, України, Румунії, Угорщини, Німеччини, Нідерландів, Росії, Фінляндії, Шотландії, США, Хорватії, Чехії.    

 

 

Конференція була присвячена питанням функціонування та підтримки історичних культур у країнах Західної, Центральної та Східної Європи. Також  йшлося про різні аспекти взаємозв’язку між історією, пам’яттю та візуальними образами.

   

У своїй доповіді співробітник Українського інституту національної пам’яті Віталій Огієнко зазначив: "Пам'ять про Голодомор залишається в Україні дуже емоційною та до певної міри травматичною. Скульптура маленької голодуючої дівчинки на території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" в Києві - символ цієї травматичної пам’яті (офіційна назва композиції - "Гірка пам'ять дитинства"). Ця точка зору була підтверджена аналізом джерел, зокрема мемуарами Дмитра Гойченка "Червоний апокаліпсис. Крізь розкуркулення та Голодомор", свідченнями Конгресово-президенської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-1933 рр. та спогадами Віктора Кравченка "Я обрав свободу". Доповідь була представлена у рамках панелі “Пам’ять, історія, образ: теорія та когнітивні перспективи”.

 

 

Довідково: Наукова конференція “Образ, історія і пам'ять. Генеалогія пам’яті в Центральній і Східній Європі” була організована Європейською мережею “Пам'ять і солідарність”. Співорганізаторами заходу стали також Університет Адама Міцкевича у Познані та Інститут історії мистецтв Польської Академії наук. Конференції із серії «Генеалогії пам’яті» проводяться щороку із 2011 р. Їхньою метою є обмін думками між дослідниками із Центральної та Східної Європи та західними колегами.