Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

У Вашингтоні відкрили Меморіал пам'яті жертв Голодомору

 

Такої кількості українців Вашингтон не бачив із часів відкриття памятника Тарасові Шевченку в 1964 році. Попри погану погоду, тисячі людей зі всіх штатів, а також з інших країн "окупували" Капітолійський пагорб.

 

Скульптура "Поле пшениці" розташована в центрі Вашингтону, на Юніон Стейшн, неподалік Капітолію та Центрального вокзалу. Над Меморіалом працювала архітектор Лариса Курилас.

 

Почесним гостем відкриття була дружина Президента України Марина Порошенко, яка представила відеозвернення Президента України Петра Порошенка.

 
В урочистостях також взяли участь конгресмен Сандер Левін, який є автором Закону США, що дозволив Уряду України встановити меморіал на федеральній землі Округу Колумбія, конгресвумен Марсі Каптур, спеціальний помічник Президента США, старший директор з питань Європи, Росії та Центральної Азії Національної Ради з питань безпеки Чарльз Капчин, який зачитав офіційне звернення Білого Дому, голова Крайового Комітету США з визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків, автор проекту пам’ятника Лариса Курилас, свідки Голодомору, а також духовні, культурні й громадські діячі.
 
 
Під час церемонії відкриття транслювались відеозвернення сенаторів Чака Шумера та Роба Портмана, зачитувались звернення колишнього Президента США Джорджа Буша, кандидатів у Президенти США – колишнього Держсекретаря США Хіларі Клінтон, губернатора Джеба Буша та сенатора Марка Рубіо.
 
 
Меморіал освятили предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і глава Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський Святослав.
 
 
«Сьогодні у Вашингтоні ми не просто відкриваємо Меморіал жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні, ми поминаємо кожну душу, кожну жертву, кожного мученика. Цей пам'ятник – воскресіння нашої національної пам'яті. І мені б дуже хотілося, щоб цей постамент був застереженням злочинів проти людства і людяності у всьому світі», – сказала Марина Порошенко.
 

Фото: Посольство України в США

Також дивіться інтерв'ю голови УІНП Володимира В'ятровича "Голосу Америки"