|
У Закарпатті науковці записують спогади про МайданНа базі Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії у рамках проекту «Майдан: усна історія» ужгородські науковці записують свідчення про Революцію гідності.
Реалізація проекту «Майдан: усна історія» продовжується у регіонах України. В Ужгороді координацією записів спогадів про Майдан займається доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії Ужгородського національного університету Роман Офіцинський. Роман Офіцинський Записи здійснюються на базі Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії, де за технічне забезпечення записів відповідає директор дирекції програм Тетяна Вашаргелі. Вже записано кілька інтерв’ю, серед запрошених – координатори Ужгородського Майдану, учасники протестних акцій у обласному центрі та столиці, представники різних громадських організацій та партій. Один із учасників проекту Андрій Ребрик – викладач української мови та літератури Закарпатського художнього інституту, а також член Національної скаутської організації України «Пласт» розповів про участь у Революції гідності пластунів. «Відразу 1 грудня дуже багато моїх друзів поїхали до Києва на Майдан. Фактично тоді почали формуватися протосотні, загони волонтерів. Кілька пластунів, які є досить кваліфікованими лікарями, хірургами, організували шпиталь. Багато людей у Михайлівському соборі допомагали організовувати побут, координувати розміщення. Тоді у той чи інший спосіб було задіяно близько 700-800 людей», – повідомив Андрій Ребрик. Пластуни, на його думку, мають право називатися справжніми героями.
Довідково: Проект «Майдан: усна історія» реалізується Українським інститутом національної пам’яті у партнерстві з громадською організацією «Фонд збереження історії Майдану». Метою проекту є збір суб’єктивного досвіду громадян, які брали участь або були свідками протестних акцій в Україні з кінця листопада 2013 р. до березня 2014 р. У рамках проекту здійснюється запис спогадів активістів із різних середовищ Майдану, які в майбутньому стануть основою архіву та слугуватимуть джерельною базою для істориків, документалістів, правозахисників та всіх, хто цікавиться історією Майдану. Задля збору свідчень про події Майдану в різних куточках країни ініційовано створення регіональних робочих груп, які будуть упродовж літа та осені 2015 року здійснювати записи в найбільших містах України. До складу таких груп входять фахівці усної історії, громадські активісти, музейники. Технічну підтримку їхній діяльності надають місцеві державні телерадіокомпанії. Записи будуть використовуватися телерадіокомпаніями для власних теле- та документальних проектів, а їхні копії надійдуть на збереження до Українського інституту національної пам’яті.
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті |