Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

УКРАЇНА ОЧІКУЄ НА ЗМІНУ ЗАКОНУ ПРО ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ ПОЛЬЩІ

Україна очікує отримати від Польщі не лише роз’яснення щодо скандального закону, але й розраховує на те, що його буде змінено. Про це сьогодні заявив Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко після засідання Уряду.

 

Зустріч Павла Розенка з Віце-прем'єром і міністром культури та національної спадщини Польщі Пйотром Глінським заплановано на 16 лютого у Варшаві.

 

«Зараз нам надзвичайно важливо зняти ту напругу в українсько-польських відносинах, яка останнім часом, у тому числі штучно, накручується різними політичним силами, зокрема і зовнішніми чинниками. Тому основна місія – розпочати діалог з польською стороною на цю тему. З іншого боку, безумовно, ми не можемо не реагувати на останні події, зокрема стосовно ухвалення змін до Закону Про інститут національної пам’яті Польщі. Керуючись позицією Президента України, Верховної Ради України та Уряду України, ми очікуємо від польської сторони не лише роз’яснення по цьому закону. Ми вважаємо, що закон має бути змінений», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

«І це питання не лише політики чи історії. Йдеться про можливе конкретне порушення прав і свобод наших співгромадян, які працюють чи живуть у Польщі, їх переслідування за якісь слова чи політичні переконання. Це, на нашу думку, неприпустимо. Ми будемо захищати права наших співгромадян не лише в Україні, а й за межами нашої держави», - підкреслив Павло Розенко.

 

Він додав, що українська сторона вже має чітко сформульовану позицію та готова до обговорення абсолютно широкого кола питань.

 

Нагадаємо, 6 лютого ввечері президент Польщі Анджей Дуда підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті. Згідно з рішенням А.Дуди, зміни протягом тижня повинні надійти на розгляд до Конституційного суду.

 

Прийняті зміни в закон про Інститут національної пам’яті Польщі, що передбачають покарання за звинувачення поляків у Голокості, а також за пропаганду «бандерівської ідеології», викликали широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні.