Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ СТАЛА МІСЦЕМ КІЛЬКОХ ГЕНОЦИДІВ, ЗДІЙСНЕНИХ КОМУНІСТИЧНИМ ТА НАЦИСТСЬКИМ ТОТАЛІТАРНИМИ РЕЖИМАМИ - В’ЯТРОВИЧ

До Міжнародного дня пам’яті про нацистський геноцид ромів у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр»  відбувся жалобний мітинг.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович взяв участь у заході.     

“Українська земля стала місцем кількох геноцидів, здійснених комуністичним та нацистським тоталітарними режимами. Їх жертвами стали українці, євреї, роми, кримські татари. Історія кожного з цих геноцидів - це наша історія України. Пам‘ять про всіх їхніх жертв - це наша пам‘ять.  Нині День пам‘яті жертв геноциду ромів. Пам‘ятаємо!”, - наголосив він.

Окрім жалобного мітингу у Бабиному Яру, на знак пам'яті про ті трагічні події, на Рибальському острові учасники заходу провели пускання жалобного вінка до річки Дніпро. Очікується, що сьогодні о 18.00 – 20.00 пройде вечір пам’яті та скорботи у Маріїнському парку «Циганські романси над Дніпром».

Нагадаємо, що Міжнародний день пам’яті про нацистський геноцид ромів — пам'ятна дата, яка була ухвалена 23 листопада 1996 р. лідерами ромських організацій 10 країн Європи та Сполучених Штатів Америки на конференції «Геноцид — Пам'ять — Надія», що відбулася в Освенцимі 21-23 листопада 1996 р. В Україні цей день відзначається з 2004 року.

У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау у газових камерах було знищено 2897 ромів. Загалом у цьому таборі з 23 тис. ромів, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 тис. Вважається, що під час геноциду загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів.