|
Український інститут національної пам’яті увійшов до Платформи європейської пам'яті та сумління
Український інститут національної пам’яті став членом Платформи європейської пам'яті та сумління. Відповідне рішення прийнято на зустрічі організацій-членів Платформи в Брюсселі 5 листопада 2014 року.
На фото: Президент Платформи Горан Ліндблад вітає Голову УІНП Володимира В'ятровича.
Платформа досліджує діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті з метою не допустити відновлення тоталітаризму. Платформа об’єднала 38 урядових, академічних та музейних установ із 13 країн Європейського Союзу, Молдови, України, а також Канади. Членами проекту є Естонський інститут національної пам'яті, Асоціація Музею окупації Латвії, Інститут досліджень комуністичних злочинів і пам'яті румунської еміграції, чеський Інститут досліджень тоталітарних режимів та інші аналогічні інституції країн Європи. Досі від України членами Платформи були лише дві організації - Меджліс кримськотатарського народу та Центр досліджень визвольного руху.
«Приєднання Інституту до діяльності Платформи для нас є надзвичайно важливим, адже таким чином ми зможемо координувати свої зусилля із організаціями, що мають значний досвід у подоланні тоталітарного минулого», — каже Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
За його словами, символічно, що УІНП як державна установа став членом Платформи європейської пам'яті та сумління після перемоги Євромайдану, після того, як українці вибороли своє право на європейське майбутнє і Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС.
«Певен, стати частиною європейського майбутнього можна лише засудивши і залишивши в минулому злочини комуністичного тоталітарного минулого. Це потрібно Україні та Європі», - додав В’ятрович.
Платформа європейської пам’яті та сумління об’єднала 47 урядових, академічних та музейних установ із 18 країн Європейського Союзу, Молдови, України, а також Канади. Метою організації стало об’єднання зусиль задля поширення інформації про діяльність тоталітарних режимів і вшанування пам’яті жертв. У червні 2012 року на конференції в Європейському парламенті у Брюсселі Платформа заснувала правову експертну групу для роботи над створенням наднаціональної інституції правосуддя для засудження важких злочинів, скоєних комуністичним тоталітарним режимом. Докладніше: www.memoryandconscience.eu.
Прес-секретар УІНП:
as@memory.gov.ua
тел.: +380 44 253-15-63, +380 50 383-37-43
|