Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Українці і поляки відновлюватимуть військові поховання ХХ століття

Україна і Польща домовились спільно відновлювати поховання військових та жертв політичних репресій на території обох держав.
 
У зустрічі, яка відбулась 2 лютого у Києві, взяли участь з українського боку - представники Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій та Голова Українського інституту національної пам’яті і заступник Голови Комісії Володимир В’ятрович, з польського - представники Ради охорони пам'яті боротьби та мучеництва, зокрема секретар Анджей Кунерт, та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генріх Літвін. На зустрічі йшлося про плани обох установ на 2015 рік.
 
Українська сторона працюватиме над розширенням Українського військового цвинтаря у Пикуличах біля Перемишля та добудує 2-у чергу Меморіалу воякам Української Народної Республіки і Української Галицької Армії у Ланцуті.
 
Зважаючи на те, що цього року ми відзначатимемо 70-ту річницю завершення Другої світової війни, важливим елементом нашої роботи будуть пошуки могил її учасників, наших земляків, - говорить Святослав Шеремета, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій. - Зокрема ми плануємо  проведення пошукових та в подальшому ексгумаційних робіт на Дуклянському перевалі для віднайдення українців, загиблих у складі 1-го і 4-го Українських фронтів під час Карпатсько-Дуклянської операції 1944 року”.
 
Як розповів секретар польської Ради охорони пам'яті боротьби та мучеництва Анджей Кунерт, польська сторона планує у 2015 році створити збірне кладовище у Малехові під Львовом, де будуть поховані солдати Війська Польського, які загинули у вересні 1939 року, коли розпочалася Друга світова війна, а також відновити у Задвір’ї на Львівщині та у Дитятині на Івано-Франківщині поховання польських вояків, які загинули від рук більшовиків у 1920 році. 
 
Окрім того, цього року відзначатимемо 75-ті роковини Катинського злочину. Тому плануємо в місцях поховання польських офіцерів у Биківні та Харкові провести пам’ятні заходи, які, сподіваюся, відбудуться на найвищому державному рівні за участі керівництва обох держав”, - додав пан Кунерт.
 
 
Польща і Україна планують спільно побудувати Меморіал у Володимирі-Волинському на місці поховання жертв комуністичних і нацистських репресій.
 
Сторони домовились сприяти один одному в реалізації проектів по увічненню пам’яті загиблих українців і поляків у ХХ столітті на території обох держав, а також розробити план співпраці на 2015-2018 роки.
 
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті