|
В ЧЕРКАСАХ ОБГОВОРИЛИ ВИКЛАДАННЯ ГОЛОДОМОРУ В ШКОЛІ
25 березня черкаські вчителі обговорили концепцію варіативного курсу із історії Голодомору для учнів 10 класу. Захід був організований Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC в Україні).
До складу робочої групи, яка розробляє програму варіативного курсу, входять директор HREC в Україні, професор Людмила Гриневич, український історик і методист історичної освіти, професор Костянтин Баханов, спеціаліст Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, фахівець Національного музею історії України Ярослава Музиченко та співробітник Українського інституту національної пам’яті Віталій Огієнко. До обміну думками долучилися фахівці з історії Криму та геноциду кримських татар Гульнара Бекірова та Андрій Іванець. Планується, що у цьому курсі увага буде приділена також іншим геноцидам на теренах України, зокрема кримськотатарському.
Людмила Гриневич наголосила, що пам’ять про Голодомор має бути громадянською відповідальністю кожного: «Коли говоримо про Голодомор, ми маємо говорити, що голод – це порушення права людини на життя. В основі голоду лежать не природні чинники а урядова діяльність». Людмила Гриневич наголосила, що Голодомор був спробою сталінського режиму зламати політичний хребет українців, знищити його духовність.
У рамках панельної дискусії до обговорення теми семінару долучилися учасники зі всієї України: розбившись на регіональні групи, за допомогою анкетування вони внесли власні пропозиції щодо методики, змістового наповнення та цільової орієнтації викладання теми Голодомору у загальноосвітніх навчальних закладах. Водночас протягом заходу була обговорена проблематика інших геноцидів на території України та поза її межами. Представники благодійного фонду «Українсько-єврейська зустріч» згадали тему Голокосту та запропонували наукову літературу щодо його вивчення.
Історик, письменниця та журналістка Гульнара Бекірова зупинилася на темі геноциду кримськотатарського народу сталінським режимом під час депортації1944 року. Дослідниця провела паралелі щодо нинішньої дискримінаційної політики окупаційної влади на Кримському півострові.
|