Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

В УМАНІ ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ З АКТИВІСТАМИ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

 

В Умані до дня Героїв Небесної Сотні відбулася зустріч співробітників Українського інституту національної пам’яті з уманськими активістами Революції Гідності.

 

17 лютого у Малій залі Уманської міської ради був презентований проект Інституту «Майдан: усна історія», зокрема збірники спогадів учасників Революції Гідності «Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності» та «Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах».

 

Координатор проекту «Майдан: усна історія» Тетяна Ковтунович поділилася досвідом запису та оприлюднення усних свідчень учасників протестних подій на Майдані зими 2013/2014 рр., подякувала уманським колегам, що долучилися до проекту та розповіла про заплановане видання збірника спогадів про події, які відбувалися в період протестів по всій України.

«Революція Гідності є дуже потужним і комплексним явищем, яке нам ще довго доведеться досліджувати. Ми сподіваємося, що записи спогадів учасників тих подій, зібрані в рамках нашого проекту, стануть важливим джерелом для вивчення цього суспільного феномену, допоможуть зберегти пам’ять про героїчні вчинки і про Героїв, що віддали власне життя задля добробуту України», –  зазначила пані Тетяна. 

 

Після презентації відбувся запис спогадів учасників подій Революції Гідності на Уманщині. Висловлюємо щиру вдячність всім, хто оперативно долучився до запису свідчень.

 

В той же день, в Умані презентували виставку “Люди Свободи”. Експозиція створена Українським інститутом національної пам’яті. «Люди Свободи» - це розповідь про життя і діяльність двадцяти шести визначних українців, які уособлюють у собі подвиг мільйонів, які своєю працею та боротьбою зробили можливим становлення України як незалежної держави.
 

Завершував експозицію виставки наймолодший герой Небесної Сотні Назар Войтович, який загинув у 18 років і уособлює зв’язок між тим шляхом, який довелося пройти Україні до незалежності, змінами, які відбувалися під час Революції гідності, та майбутнім, яке ще чекає на Україну.

 

Експонування виставки в Умані триватиме до 2 березня 2017 року.