Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

В УСІХ ОБЛАСТЯХ КРАЇНИ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ «100 РОКІВ БОРОТЬБИ. УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917–1921»

 

 

22 січня, у день 100-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки в 24 областях країни відбулося відкриття виставки, підготовленої Українським інститутом національної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція 1917–1921».

 
 
 
 

У Вінниці відкриття відбулося в приміщенні обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича. Впродовж 2018 року виставка буде експонуватися по області відповідно до затвердженого графіку. Після цього експозицію буде передано на постійній основі обласному краєзнавчому музею.

Більше інформації

 

Фото: vin.gov.ua

 

В Луцьку презентація відбулася у Волинському краєзнавчому музеї. Першими з експозицією ознайомилися юні вихованці обласного військового ліцею.  Виставка у музеї діятиме до середини лютого, відтак вирушить школами та районними центрами Волині.

Більше інформації

Фото: volynnews.com

 

На кілька днів раніше відбулося відкриття у Дніпрі. 18 січня у Дніпропетровському Національному історичному музей ім. Д. І. Яворницького, відбулося урочисте відкриття святкової виставки, яка гармонійно доповнює музейні матеріали, що експонуються у музейній залі № 5 і розповідають про події Української революції 1917-1921 рр. саме у цьому регіоні.

Більше інформації 

 

Фото: museum.dp.ua

 

У Донецькій області, в Бахмуті відкриття виставки приурочили вшануванню пам’яті Героя України Дмитра Чернявського, який трагічно загинув під час мирного мітингу за єдність України у Донецьку. Урочистості з нагоди відкриття виставки відбулись у ЗНЗ №18. У заході взяли участь голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський та Бахмутський міський голова Олексій Рева.

Більше інформації

Фото: dn.gov.ua

Велелюдно й затишно відбулась презентація виставки у Житомирі. Банерну експозицію приймав в себе Житомирський обласний краєзнавчий музей.

Більше інформації

Фото: oda.zt.gov.ua

У фойє Закарпатської ОДА відбулося урочисте відкриття виставки за участі керівників краю та міста, очільників правоохоронних структур, дипломатів іноземних держав, духовенства, молоді та громадськості.

Більше інформації  

Фото: www.carpathia.gov.ua

 

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулось урочисте відкриття за участі представників облдержадміністрації, вихованців ліцею «Захисник», Січового колегіуму, козацького ліцею, військовослужбовців Національної Гвардії України та 55-ї окремої артилерійської бригади Збройних Сил України.

Більше інформації

Фото: zoda.gov.ua

 

В обласному музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери в Івано-Франківська під час відкриття виставки від імені міського голови Руслана Марцінківа висловлено подяку Інституту та обласному музею визвольної боротьби за експонування важливої в політико-ідеологічному сенсі виставки «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921» та вклад цих структур у популяризацію визвольних змагань українського народу і збереження історичної пам’яті.

Більше інформації  

 

Фото: blitz.if.ua

 

У приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею під час відкриття був присутній заступник голови Громадської ради при обласній державній адміністрації, громадські активісти, учасники Революції Гідності Микола Гречуха та керівник обласного контактного центру, громадський діяч, учасник Революції Гідності Андрій Лаврусь.

Більше інформації

Фото: kokm.kr.ua

 

На Луганщині відкриття виставки відбулося у комунальному закладі «Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».

Більше інформації

Фото: oblosvita-lg.gov.ua

 

У Львові нашу виставку відкривали у приміщенні Музеї визвольної боротьби.

Більше інформації

Фото: vgolos.com.ua

 

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї у відкритті виставки взяв участь голова облдержадміністрації Олексій Савченко. Він відзначив цінність спадку тих часів для сучасної України: «Нас як державу постійно знищували, над нами знущалися, нас кріпачили. Але завдяки цим процесам ми зростали як нація. Якби їх не було, то ми б не усвідомлювали важливості боротьби за наше майбутнє. Зараз настав час будівництва Української Самостійної Соборної Держави», - сказав Олексій Савченко.

Більше інформації

 

В Одеському історико-краєзнавчому музеї виставку відкрив заступник Директора установи Юрій Слюсар, відзначивши: «Ця виставка дуже змістовна, адже представлений 21 постер, який розповідає про Українську революцію 1917 - 1921 рр.: різні сфери життєдіяльності населення України, безпосередньо революціонерів і власне історичні постаті, які відновлювали українську державність, які будували незалежність і тоді формували українську національну ідею».

Відео 

Більше інформації

 

У Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського  під час відкриття відбувся історичний флешмоб. У заході взяли участь близько сотні полтавчан. До слова, у цій залі поряд експонують оригінал документу з Універсалу Центральної Ради.

Відео 

Більше інформації 

 

У Державному архіві Рівненської області презентувалась виставка разом із оригіналами деяких документів, які представлені в банерній експозиції. З ними можна ознайомитися безпосередньо в архіві. «Лише декілька років назад у підручниках не було нічого про Українську революцію 1917-1921 років. Проте ми повинні пам’ятати уроки історії, а також розуміти, що наша єдність – це запорука нашої незалежності. Адже, і у 1918 році, і зараз, Україна відстоює свою соборність. Як і тоді, сьогодні наші бійці воюють за єдність та цілісність країни», - наголосила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Більше інформації  

 

Фото: rv.gov.ua

 

Керівник апарату Сумської облдержадміністрації, відкриваючи в обласній науковій бібліотеці виставку «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 років» наголосив на циклічності української історії: «Я дякую Інституту національної пам’яті за те, що вони розробили таку експозицію. Завдяки цій виставці всі охочі можуть побачити, як починаючи з весни 1917 року відбувалося становлення української держави, – зазначив Дмитро Живицький. – Сьогодні, як і сто років тому, Україна захищає свою незалежність від російського агресора. У цій війні слід пам’ятати, до чого призводить розбрат, і не допустити тих трагічних прорахунків, які стали причиною поразки Української революції 1917-1921 років. Ми маємо шанс зробити так, щоб наші нащадки могли з гордістю вивчати нашу епоху».

Більше інформації  

Фото: webcache.googleusercontent.com

 

Тернопільські обласні заходи з відзначення Дня соборності України цьогоріч проходили в с. Гусятин. З цієї нагоди у холі Гусятинського будинку культури презентували нашу виставку. Участь у її відкритті взяли голови Тернопільської ОДА Степан Барна та Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук. Експозицію доповнює й тогочасний одяг, який носили жінки у Гусятині сто років тому, журнали, книги та купюри 100-річної давнини. Виставка в Гусятині триватиме до кінця місяця. Після того вона буде представлена в інших районних центрах області.

Більше інформації   

 

Фото: oda.te.gov.ua

У Харківському історичному музеї імені М.Ф.Сумцова також відбулося урочистості під час відкриття виставки. «Фотографії і свідчення сучасників відтворюють атмосферу того часу, проливають світло на життя і побут звичайної людини в умовах революційних потрясінь», - йдеться у повідомлені відкриття. Виставка знаходиться на 1-му поверсі музею.

Більше інформації

Фото: museum.kh.ua

Хмельницький краєзнавчий музей відкрив виставку разом з усіма областями. Краєзнавець Сергій Єсюнін коментує, що майже в кожному банері представлена згадка Хмельниччини: «Без перебільшення скажемо, що в роки революції наша область була в епіцентрі тих події – Кам’янець-Подільський, Проскурів, Шепетівка - це ті регіони, які задіяні в Українській революції». Виставку доповнює унікальний експонат – печатка з тризубом доби Української Народної Республіки.

Відео

Більше інформації 

 

У Чернігівському обласному молодіжному центрі пройшло урочисте відкриття банерної експозиції. У заході взяли участь курсанти Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та учні чернігівських шкіл.

У вступному слові директор Чернігівського обласного молодіжного центру Вадим Антошин звернув увагу, що офіційне відкриття виставки приурочене до дати – 100–річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки IV Універсалом Української Центральної Ради.

Більше інформації

 

У Черкаській обласній філармонії відкриття виставки приурочили 100-річчу від початку Української революції 1917–1921 років. Окрім того, з цієї нагоди у філармонії відбулось концерт під назвою «Український січень єднання» та нагородження черкаських військових та волонтерів. Почесні нагороди вручав голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко. Також до привітань долучився і голова обласної ради Олександр Вельбівець.

Більше інформації 

 

Фото: dzvin.news

Окрім того, урочисте відкриття відбулося на Київщині у Фастівському міському палаці культури, наразі виставка переїхала в Краєзнавчий музей міста. Вже складений графік екскурсій для школярів міста.

 

Такі ж відкриття пройшли в Херсонському обласному краєзнавчому музеї та Чернівецькій обласній філармонії. Деталі уточнюються.