Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

В УЖГОРОДІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ КНИГУ СПОГАДІВ ПРО РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ

 

21 грудня о 17.00 в Ужгороді відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», випуск 3, частина 1 – Автономна Республіка Крим – Луганська область. 

 

 

 

 

 

Збірник спогадів підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності.

На основі записаних спогадів започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах». 

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а як відбувалися протестні рухи в областях – відомо не багато. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. Цього року виходить перша його частина, до якої увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Решту областей буде представлено у другій частині, яка має вийти друком наступного року.

У презентації книги візьмуть участь науковці, які займалися збором усних свідчень у регіонах та підготовкою збірника. А також оповідачі, чиї спогади увійшли до першої частини випуску.

 

Модератори:

  • Роман Офіцинський, завідувач кафедри історії України Ужгородського національного університету;
  • Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті.

 

Співорганізатори заходу:

  • Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка,
  • Український інститут національної пам’яті,
  • Кафедра історії України Ужгородського національного університету.

 

Місце проведення: м. Ужгород, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка (проспект Свободи, 16)

 

Початок о 17.00

 

Вхід вільний