Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

В ЗАПОРІЖЖІ ЗАВЕРШИВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР ПРО ІСТОРІЮ ХХ СТОЛІТТЯ

8 листопада в Запоріжжі завершився навчальний регіональний семінар «Історія України ХХ століття: виховний потенціал історичної правди» для керівників гуртків історико-краєзнавчого напряму Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. Його Український інститут національної пам’яті провів у запорізькому Козацькому ліцеї спільно із Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді МОН України.

Останній день присвятили висвітленню історичних питань в  інформаційному полі. Зокрема, медіа-експерт, голова Школи медіа-патріотів Євген Бондаренко виступив із лекцією «Міфодизайн: технології управління медіареальністю» і провів спеціальний тренінг, де на конкретних прикладах показав деякі маніпулятивні технології та прийоми використання і перекручування історичних фактів, їх вплив на свідомість і поведінку людини.  

 

 

Відбулася також Підсумкова розмова про перспективи розвитку учнівського краєзнавства, його нову тематику, напрями та методи роботи.

Загалом фахівці Інституту Ігор Кулик, Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук, Ігор Каретніков, Володимир Поліщук під час триденного навчального семінару розкрили питання про роль історичної пам’яті у вихованні учнів, сучасні напрями краєзнавчо-пошукової роботи, виховний потенціал історичної правди про Українську революцію 1917–1921 років та Другу світову війну, як шукати історичну інформацію в архівах, як оновлювати музеї військово-історичного профілю закладів освіти в контексті декомунізації суспільного життя, представили виставки «100 років боротьби. Українська революція», «Донбас. Перепрочитання образу», настільні ігри «Українська революція 1917–1921 років» і «УПА. Відповідь нескореного народу», відеолекції. В семінарі взяли участь партнери – з Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько та Дмитро Омельченко, Міжнародної благодійної установи “Центр національного відродження” – Тарас Рондзістий, запорізькі історики Юрій Щур і Валерій Мороко, а також аспірантка Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Леся Хлипавка і директор Музею історії міста Кам’янського Наталя Буланова.

Корисною в подальшій роботі керівників гуртків, шкільних музеїв, освітян буде література, яку кожен отримав по завершенні семінару.