|
ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ АЛЬБОМУ-КАТАЛОГУ "БАБИН ЯР - ПАМ'ЯТЬ НА ТЛІ ІСТОРІЇ"
28 вересня відбулася презентація альбому-каталогу «Бабин Яр - пам’ять на тлі історії». Альбом включає матеріали виставки, яка експонувалася в Музеї історії міста Києва та кращі проекти конкурсу архітектурних ідей впорядкування меморіальної території Бабиного Яру.
Під час презентації цього видання Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зауважив: «Рівно рік тому в Україні проводилися державні заходи з увічнення пам’яті жертв Бабиного Яру у зв’язку з 75-річчям цієї трагедії. Було зроблено багато — виставки, меморіальні заходи, відбулось облагородження території Бабиного Яру. Врешті встановлено інформаційні матеріали, які розповідають про трагедії, які тут сталися. Були побоювання, що після відзначень сумного ювілею про Бабин Яр знову забудуть. Цього не сталося — вже в 2017 році на основі презентованої минулого року виставки ми підготували віртуальний тур, який дозволить ознайомитися з нею через інтернет кожному. В лютому цього року на території Бабиного Яру відкрито пам'ятник поетесі Олені Телізі. Нещодавно ми стали учасниками гарячої суспільної дискусії щодо того, як має відбуватися увічнення пам’яті жертв Бабиного Яру. Вважаю, що саме держава має бути головним ініціатором меморіалізації. Адже трагедія Бабиного Яру – це частина української історії, і в цій історії вона мусить бути висвітлена і осмислена».
Упорядник альбому-каталогу, провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва Віталій Нахманович додав: «Коли йдеться про увічнення пам’яті, завжди треба думати про тих, хто буде це сприймати, про споживачів культурного простору, який створюється. Найчастіше це пересічні люди, які не знають історії подій, не орієнтуються в контексті. Для таких людей Бабин Яр – просто місце прогулянок. Говорячи про потребу створення музею, ми можемо, говорити про два музеї. Один з них мав би розказувати про Бабин Яр як місце пам’яті Голокосту. Інший міг би бути присвячений історії, власне, Бабиного Яру, його місця і ролі в історії Києва, у загальноукраїнському контексті».
Директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський наголосив на важливості матеріалів для вивчення історії у школах: «Те, що сьогодні презентується – це результат п’ятнадцяти років роботи. Він включає віртуальну виставку, підручник, документальний фільм – це окремий освітній ресурс, готовий пакет для освітян. Вчителі історії вже почали викладання історії цих подій. Трагедія Бабиного Яру таким чином вписується в контекст української історії, не відривається від неї. Дуже позитивним моментом є підтримка такого освітнього проекту з боку державної установи – Українського інституту національної пам’яті». |