Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ВІДБУЛИСЯ РОБОТИ З ПОШУКУ ПОХОВАНЬ ВОЇНІВ АРМІЇ УНР НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ

 

У 2016-му році Український інститут національної пам’яті спільно з Комунальним підприємством Львівської ОДА з питань здійснення пошуку поховань учасників визвольної боротьби й жертв воєн і політичних репресій «Доля» виконали пошукові роботи на Тернопільщині, Рівненщині й Київщині.

 

 

Імовірне місце захоронення жертв Голодомору 1932-1933 років віднайшли на недіючому кладовищі села Мирівка Кагарлицького району Київської області.

 

Пошукові роботи здійснили на околиці села Боднарівка Гусятинського району Тернопільської області.

 

Пошукові роботи також здійснили на території школи-інтернату в місті Корець Рівненської області. У цій будівлі в 1940-1950-х роках розташовувалося районне відділення НКВС. За свідченнями місцевих жителів, у дворі НКВСівці ховали тіла закатованих учасників національно-визвольної боротьби й цивільних, яких підозрювали у співпраці з Українською повстанською армією. У відповідь на звернення брата загиблого воїна УПА експедиція виконала пошукові роботи з метою виявити місце захоронення трьох воїнів повстанської армії. Однак, людських останків наразі виявити не вдалося.

 

Щоб дослідити ймовірне місце поховання козака 3-ї Залізної дивізії Армії УНР Миколи Бурдина, пошукові роботи здійснили у селищі міського типу Коропець Монастирського району Тернопільської області.

 

 

Пошукові роботи у Боднарівці

 

 

Дослідження пошукової експедиції на території школи у Корці

 

Коропець. Пошук поховання козака 3-ї Залізної дивізії Армії УНР

 

Фото надані підприємтсвом "Доля"