Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІЖВІДОМЧОЇ КОМІСІЇ У СПРАВАХ УВІЧНЕННЯ ПАМ’ЯТІ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ, ЖЕРТВ ВІЙНИ ТА ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

1 березня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, відбулось засідання Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій (ДМВК).  

На засіданні була заслухана інформація відповідального секретаря ДМВК Святослава Шеремети щодо реалізації заходів з пошуку, ексгумації та перепоховання загиблих жертв воєн та політичних репресій на території України у 2017 році. Так, згідно відомостей С. Шеремети протягом 2017 року надано 72 дозволи  на проведення ексгумації та перепоховання останків жертв воєн та політичних репресій. Роботи з ексгумації проводились у 145 населених пунктах 19–ти областей України.

Також на засіданні ДМВК було схвалено низку проектів з увічнення пам’яті іноземців – жертв воєн та політичних репресій:

  • спорудження у м. Львові пам’ятного знаку словенським воїнам загиблим в часи Першої світової війни;

  • встановлення хрестів та інформаційних таблиць на кладовищах часів Першої світової війни поблизу с. Батьків Бродівського району Львівської області;

  • встановлення на станції Бахмач-Київський меморіальної дошки чехословацьким легіонерам, загиблим у березні 1918 року.

Водночас Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко висловив сподівання, що у 2019 р. вдасться відновити функціонування бюджетної програми "Пошук і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій", що дозволить Україні відновити роботу з пошуку та впорядкування місць поховань українців – жертв війни та політичних репресій.