Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК ДЛЯ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ З РОДИННОЇ ІСТОРІЇ

 

Починаючи з 2015 року, Міжнародна громадська організація "Основи свободи", Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі та Фундація Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен впроваджують міжнародний молодіжний проект "Історія починається в родині..."

 

 

 

Проект ставить кілька навчальних цілей:

  • Познайомитись з історичним контекстом в трьох країнах крізь призму спогадів в родинах, дослідити, як формувалась пам’ять в родинах.
  • Поглянути та зрозуміти нашу родинну історію в більш широкому контексті через знайомство з історіями родин учасників з Польщі, Німеччини, України.
  • Усвідомити уроки минулого, що дозволить поєднати незагоєне минуле з теперішньою ситуацією у світі, а також спробувати побудувати модель кращого майбутнього, розуміючи причинно-наслідкові зв’язки.
  • Зрозуміти цінність як родинної історії, так і самої родини у більш широкому розумінні.

 

В межах проекту молоді люди з Польщі, Німеччини та України досліджують тему родини та історії. У цьому проекті увагу молоді зосереджено на пам’яті про Другу світову війну з особливим акцентом на нацистських злочинах. Теми родини та історії розглядаються з двох перспектив: родини у історії та історії в родині. 

 

Під час зустрічей у Німеччині, Польщі та в Україні учасники відвідують місця пам’яті Берґен-Бельзен (колишній концентраційний табір) і Аушвіц-Біркенау (колишній концтабір смерті), а також місця пам’яті у Львові. На підставі різних джерел учасники дізнаються про долю сімей, що постраждали від німецької та радянської окупаційної політики, а також політики знищення в Європі.

 

На семінарах учасники розглядають питання, про що саме і яким чином у наших родинах відбувається діалог між поколіннями про історію та яким чином формується історична свідомість. Зокрема під час майстерні на тему усної історії учасники опанують техніки проведення інтерв’ю, поділяться з групою інформацією та досвідом, отриманим під час дослідження родинних історій, а також у формі діалогу обговорять власні відкриття, які з’явились від участі у проекту.

 

Через розкриття різних родинних історій ми продемонструємо, як окремі покоління поляків, німців, українців пам’ятають про минуле, які схожі й відмінні риси проявляються всередині кожної країни та (або) спостерігаються між країнами.

 

Проект є відтворюваним за задумом і спирається на спільні зустрічі та навчання молоді з Польщі, Німеччини та України. Діяльність проекту сприяє утвердженню ідеалів демократії серед молодих людей та спільнот, з яких вони походять, а також робить певний внесок у просування фундаментальних цінностей людства, розвиток міжнародної співпраці та порозуміння у спільнотах.

 

Перший проект відбувся у 2015-2016 рр., в якому взяли участь 20 учасників з України, Польщі та Німеччини.

 

На другий проект у 2017-2018 рр. відкрито прийом заявок.

 

Результати проекту публічно представлено у вигляді онлайн виставки зібраних учасниками родинних історій на сторінці проекту www.dialogue-of-generations.org.

 

Контакти:

 

Програма "Україна активна: загоєння минулого"
Олекса Стасевич, координатор в Україні
Тел.: +380 67 622 7218, +380 50 309 7997
E-Mail: oleksiy.stasevych@gmail.com (link sends e-mail)

 

Олег Овчаренко, координатор в Україні
Тел.: +380 67 276 8826
E-Mail: oleh.ovcharenko@gmail.com (link sends e-mail)

 

Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі
Ельжбета Пастернак, координатор в Польщі
Тел.: +48 33 8432107
E-mail: pasternak@mdsm.pl (link sends e-mail)
www.mdsm.pl

 

Фундація Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен
Даніель Зайферт, координатор у Німеччині
Тел.: +49 5051 4759 173
E-mail: daniel.seifert@stiftung-ng.de (link sends e-mail)
www.stiftung-ng.de

 

Проект здійснюється Міжнародною громадською організацією “Основи свободи” як частина програми “Україна активна: загоєння минулого” спільно з Міжнародним домом зустрічей молоді в Освенцимі (Польща), Фундацією Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен (Німеччина).

 

Проект фінансово підтримано Фондом польсько-німецької співпраці молоді, Фондом Фрідріха Еберта у Варшаві та Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі та Фундацією українсько-польської співпраці (PAUCI).