Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Відтепер Український інститут національної пам'яті надає вільний доступ до усіх своїх видань

 

23 квітня Володимир В`ятрович презентував видавничі проекти Українського інституту національної пам’яті «Національна пам’ять: без знання минулого не збудуємо майбутнього».  Захід пройшов у рамках спеціалізованої програми «Історія: (не)засвоєні уроки», яку курував Український інститут національної пам’яті під час «Книжкового Арсеналу».

 

Володимир В`ятрович  звернув увагу аудиторії, що Український інститут національної пам'яті надає вільний доступ до всіх своїх видань. Задля зручності читачів усі матеріали викладаються на сайт Інститут в електронних форматах (epub, mobi, pdf), де їх можна безкоштовно завантажити.

 

Володимир В`ятрович наголосив на місії науково-популярних видань Українського інституту національної пам’яті: «Доносити суспільству історичну правду та розвінчувати історичні міфи».

 

«Ми є свідками того, що є величезна прірва між знаннями істориків і знаннями, які побутують в суспільстві», – підкреслив Володимир В`ятрович. – «На жаль, дуже багато істориків вважають за непотрібне займатися науково-популярною роботою. Я думаю, що це є спадщина радянської доби, коли історія була перетворена в ідеологічну прислужницю тоталітарного режиму».

 

«Натомість я вважаю, що історики мають певну суспільну місію», –  додав Володимир В`ятрович. – «Вони Мають за обов’язок доносити інформацію про минуле до загалу. І доносити в першу чергу в науково-популярному форматі».

«Ми повертаємо історію людям і ми повертаємо людей в історію», – саме таким є слоган Українського інституту національної пам’яті за словами Володимира В`ятровича.

 

Під час презентації Володимир В`ятрович детально зупинився на книгах, виданих Інститутом протягом 2015 року. В першу чергу, уваги заслуговує видання «Щоб не забули. Пам'ять про татолітаризм в Європі. Читанка для учнів старших класів». Перекладена декількома мовами, читанка складається з десятків історій людей, які боролися проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів, та привертає увагу європейської молоді до нещодавньої історіє Європи.

 

Окрім того, помітними виданнями є «Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні», «Спротив геноциду. Книга-каталог виставки», «Усна історія російсько-української війни 2014-2015», «Майдан від першої особи», «Документи комуністичних спецслужб у Європі: путівник мережею архівів». А також проект: «Воїн. Історія українського війська», що демонструє історичну тяглість українських військових традицій та необхідність відновлення.