|
ВИСТАВКА КАРТИН МАЙДАНІВЦЯ ТА ВОЛОНТЕРА ІВАНА ПІШТИ ВІДКРИЛАСЯ У ТЦ "GLOBUS"
Уранці викладач образотворчого мистецтва знімав бронежилет і йшов на роботу. Відтворювати сюжети революції в картинах почав уже після Майдану. Заробленими на тому грошима ділиться з українськими вояками. Їздить на Донбас як волонтер.
"Іван – насамперед учасник революції. Виставка цінна тим, що глядач, "вичитуючи" спогади, які змалював художник, відновлює власні спогади, власні переживання", – сказала, відкриваючи виставку, її кураторка Ольга Сало.
"Уже після Майдану я знайшов для себе кілька відповідей на питання, що таке мистецтво та яким воно має бути. Дійшов думки, що мистецтво завжди показує ті проблеми й ті процеси, які впливають на світогляд сучасників. Дійшов висновку, що воно вічне та що обов’язково треба торкатися теми Революції Гідності, бо вона варта залишитися в мистецтві. Не всі мої картини останнього періоду написано за спогадами Майдану, деякі – під впливом повідомлень про АТО", – розповів Іван Пішта на відкритті експозиції.
Сюжети, пов'язані з початком військових дій, теж тут показано. Усього представлено 25 картин Івана Пішти. Кілька з них він подарував організаторові виставки – Національному музею Революції Гідності. Частина робіт із цієї майданної серії – у приватній власності в країнах Європи, США й навіть Африки. А ще приблизно десяток почато, але не закінчено.
"Епіцентр Революції Гідності був у кількох десятках метрів звідси. Окрім того, що ми пам’ятаємо ці події, їх можна відтворити за допомогою великої кількості терабайтів інформації. Це, можливо, найбільш документована подія у світовій історії. Є безліч фото, відео. Я радий, що Музей Революції Гідності збирає ці артефакти, матеріали. Вони ляжуть в основу музею, щоб людям, які не бачили, що відбувалося тут тієї гарячої зими, переповісти й показати все це. Але зрозуміло, що жодна фотографія не може передати емоції так, як деякі картини. Щодо цього образотворче мистецтво на крок попереду. Хоч би як розвивалася фотографія, з душею написана картина може вразити набагато дужче. Я радий, що Іван, який був безпосереднім учасником Революції Гідності, наважився її намалювати", – сказав Володимир В’ятрович, голова Українського інститут національної пам’яті.
На відкритті слово взяв також Роман Орищенко, представник Самооборони Майдану: "Приємно тут бачити багатьох людей, які брали пряму участь у подіях Майдану, зокрема Івана та його дружину. Митець, пропустивши такі події крізь себе, може показати потім фрагменти їх. Зараз це подружжя – активісти, з початком АТО вони долучилися до підтримки армії. Я їздив з Іваном у межах волонтерських проектів у Щастя й не тільки. Дякую йому за картини, проходячи повз які згадую цікаві моменти свого життя".
Виставка діє до 25 лютого в просторі ТЦ "GLOBUS 2", Майдан Незалежності, 1.
Фото: Володимир Щербина
|