Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ВИСТАВКА ПРО МАЙДАН ВІДКРИЛАСЯ В ОДЕСІ

14 серпня в Одеському літературному музеї відкрилася виставка “МАЙДАН: ПРОСТІР ТВОРЧОСТІ”. На ній представлені роботи, які створені під час Революції Гідності київськими студентами-дизайнерами Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Український інститут національної пам'яті презентував каталог “Майдан – простір творчості”.
 
 

На виставці можна побачити студентські проекти “Карби Майдану”, “Автограф Майдану”, “Апостоли гідності. Відважний щит України”, “Це – медіавійна”, календарі та плакати на тему революції, а також предмети з колекції музею, за кожним із яких – окрема історія. Так, каски, після Майдану залишилася в закинутому 5-поверховому будинку на Грушевського, 4б. Там готували коктейлі Молотова й у ящиках виносили на лінію протистояння. Також у тій будівлі жили майданівці та часто збирались учасники Мистецької сотні. Після революції там був осередок волонтерської діяльності — склад і місце плетіння маскувальних сіток. Прапор замайорів на вулиці Інститутській у перші дні після розстрілів. Хтось почепив його на дереві біля місця загибелі Героїв. Тоді вулиця була в сажі, тому стяг швидко вкрила кіптява. Його замінили новим, а цей опинився в музейній колекції.

 

Представниця Українського інституту національної пам'яті Наталя Іванченко, презентуючи каталог «Майдан – простір творчості», розповіла:

 
«Ця мистецька виставка вже сама по собі є маркером суті Майдану. Загальновідомою є істина, що творчість проявляє себе у свободі, рабству творчість не властива. Український інститут національної пам’яті у партнерстві із Музеєм Революції Гідності та Майстернею графічного дизайну професора Віталія Шості видав каталог «Майдан – простір творчості», який сьогодні ми презентуємо одеситам. Гортаючи його потрапляєш в семіотичне поле символів і знаків, наповнених глибинним сенсом задекларованих і прожитих Майданом цінностей. Доторкнутися до атмосфери Майдану, воскресити її в собі через прочитання сконденсованих змістів – це набратися сили і натхнення. Бажаю кожному відвідувачу виставки осягнути нові грані феномену Майдану як консолідуючої точки української національної пам’яті. І пам’ятаймо, що розуміння історії – це те, що робить недієвими провокації і сильною – протидію гібридній війні».
 
 
 
Наталя Іванченко також передала Одеському літературному музею видання Інституту зі спогадами про Майдан.
 
 

Зараз триває збір усних і матеріальних свідчень Майдану. Одесити можуть поповнити колекцію артефактами місцевих революційних подій. У літературному музеї цьому на час виставки виділена спеціальна полиця. 

 

Детальніше: сайт Музею Майдану
 
Фото: Богдан Пошивайло