Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ВИСТАВКА "ВІДВАЖНІ: НАШІ ГЕРОЇ" РОЗПОЧАЛА РОБОТУ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ

 

6 грудня у Верховній Раді була презентована мультимедійна мандруюча виставка «ВІДВАЖНІ: наші Герої», присвячена 100-літтю Української Революції. Планується, що протягом 2017 року виставка відвідає всі регіони України.

 

Проект зосереджений на висвітленні образів борців за свободу України, зокрема через показ революційного вбрання і атрибутики різних поколінь українців ХХ – ХХІ століть. Зусиллями організаторів здійснено реконструкцію вбрання, втілено різні типажі борців за свободу доби Української Революції, Холодного Яру, Української Повстанської Армії, Революції на Граніті, Помаранчевої Революції, Революції Гідності.

 

 

«На Майдані вирішувалося майбутнє України. Існувала небезпека повної окупації України, був вибір – знову бути колонією Москви, чи повстати. На барикадах, під знаком Архистратига Михаїла, як лицарі-русичі, повстанці, січові стрільці, українці підтвердили, що прагнуть свободи, за яку поклали своє життя найкращі у збройній боротьбі проти окупанта, у тюрмах і на засланні. Революція Гідності – не закінчилася, як думають багато політиків. Наші барикади на Сході, на лінії зіткнення зі споконвічним ворогом України – імперською Росією. Від Майдану стоїмо на передовій боротьби. І переможемо! Важливо, щоб про це пам’ятали наші діти, щоб Музей Майдану, який починався музейниками у Штабі Самооборони, став місцем пам’яті й духу волі, додавав натхнення й сил на щоденне творення сильної, омріяної України. Ми відповідальні за нашу свободу. Маємо стати відповідальними господарями», – висловив переконання Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України, активний учасник Помаранчевої Революції (2004), комендант Євромайдану, керівник Самооборони Майдану (2013–2014).

 

Організатори: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті, НЦДКС «Український дім». До створення експозиції долучилися Український Інститут Історії Моди, Військово-історичний клуб «Повстанець», Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.

 

Виставка триватиме до 23 грудня.