Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Виставку «Українська Друга світова» відвідали військовослужбовці Чернігівського гарнізону

 

8 травня, у День пам’яті і примирення, військовослужбовці Чернігівського гарнізону відвідали виставку «Українська Друга світова» у Чернігові. Організатори заходу: Український інститут національної пам’яті і Чернігівський обласний військовий комісаріат.

 

На виставці представлено 24 фотодокументальні плакати, які демонструють новий погляд на причини, перебіг та наслідки Другої світової війни, а також роль України в ній. Крім того, експозиція розповідає про незаслужено забутих героїв України, які боролися з нацизмом на інших фронтах – у Франції, Північній Африці, на Тихому океані тощо. Виставка показує події від 1 вересня 1939 року, коли українці у складі Війська Польського вступили в бій з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. Як відзначають автори виставки, символічно, що саме українець – генерал Кузьма Дерев'янко поставив підпис від імені СРСР у фінальному документі війни – Акті про капітуляцію Японії 2 вересня 1945 р.

 

Перед початком перегляду експозиції заступник Чернігівського обласного військового комісара по роботі з особовим складом, підполковник Вадим Лільчицький, наголосив: «Пам’ятаємо! Перемагаємо! Наші предки розгромили нацизм. Вивчаємо історію, враховуємо її уроки. Ця виставка Українського інституту національної пам’яті наочно показує, що український народ зробив вагомий внесок у рятування світу від нацизму. Українські військовики вже традиційно показали, що вони великі воїни. Наша робота – надійно захищати рідну Україну від агресора, забезпечити територіальну цілісність та безпеку її кордонів. За нами наш народ!».

 

Він зауважив: «У сфері військово-патріотичного виховання з 2014 року динамічно і результативно розвивається співпраця Чернігівського обласного військового комісаріату з Українським інститутом національної пам’яті, яка буде тільки поглиблюватися і розширятися».

Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко подякував Чернігівському обласному військовому комісаріату за плідну співпрацю і підкреслив: «Зробимо усе, що в наших силах. Це питання національної оборони і безпеки. Історія дійсно наочно показує, що українці великі воїни. Найбільшою трагедією нашого народу у Другій світовій війні було те, що його сини і доньки воювали в лавах чужих армій за чужі національні-державні інтереси, дуже часто один проти одного. І тільки в лавах Української повстанської армії вони воювали за свою свободу і незалежність. Ознайомлення з цією виставкою – одна із найбільш дієвих форм відзначення Дня пам’яті і примирення».

 

Під час представлення стендів експозиції про початок німецько-радянської війни, трагічну долю 3 млн. 335 тис. радянських військовополонених (за всю війну Вермахтом захоплено у полон 5,7 млн. червоноармійців) та жах нацистської окупації в Україні, представник Українського інституту національної пам’яті привернув увагу до невтішного висновку. «Ось наслідки того, що держава проводила у 1920-ті – початок 1940-х років злочинну політику щодо своїх громадян. До речі, однією з головних причин катастрофи Червоної армії у 1941-1942 роках була відсутність міцної мотивації воювати за Сталіна, комуністичну партію, СРСР, тобто комуністичний режим із голодоморами, репресіями, тотальним зубожінням тощо».

Виставка створена спільними зусиллями Українського інституту національної пам'яті та Центру досліджень визвольного руху.

 

Окрім того, співробітник Українського інституту національної пам’яті, історик Сергій Горобець  презентував військовослужбовцям книгу «Міф і війна. Невідома Друга світова», в якій 15 істориків розвінчують 50 найпоширеніших радянських та сучасних міфів про Другу світову війну.

 

Історик підкреслив: «Свідоме спотворення минулого сьогодні використовується керівництвом Російської Федерації для ідеологічного супроводу збройної агресії на сході. Але будь-яка брехня боїться правди. Тож наше завдання – показати історію війни такою, як вона є, без жодних прикрас і фальшувань. Правда лише підкреслить подвиг українського народу в Другій світовій, його вагомий внесок в перемогу Антигітлерівської коаліції».

Сергій Бутко і Сергій Горобець, як співавтори видання, подарували свої авторські примірники військовослужбовцям Чернігівського гарнізону.

 

У цей же день співробітники Українського інституту національної пам’яті презентували виставку «Українська Друга світова» учням і вчителям з м. Щорс Чернігівської області, які спеціально прибули в обласний центр, щоб подивитися експозицію.