Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ВОЛОДИМИР ТИЛІЩАК ПРОЧИТАВ ЛЕКЦІЮ ПРО ГОЛОДОМОР ДЛЯ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІВ НАЦГВАРДІЇ

 

Заступник Голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак розповів про події 1932-33 років в Україні військовослужбовцям бригади швидкого реагування Національної гвардії України, які базуються на території військової частини в смт. Гостомель.  

 

 

 

 

Голодомор - це не лише трагедія, яка забрала мільйони людських життів, а й соціальна інженерія, метою якої було змінити ментальність та ідентичність десятків мільйонів людей. Голодомор - це злочин геноциду, здійснений тоталітарним комуністичним режимом з метою знищення частини української національної групи”, - розповів Володимир Тиліщак.

 

Під час лекції, що іноді переходила в диспут, йшлося про розвиток українського заможного селянства, національну свідомість, відвертий більшовицький терор. Голодомор став результатом прагнення комуністичного режиму будь-якою ціною зламати націю, котра могла за сприятливих оставин поставити питання про незалежність.

 

 

 

 

Історик наголосив, що попри страшні наслідки Голодомору тоталітарному режиму не вдалося досягти своєї основної мети - зламати Україну.  

 

Як результат спеціально спланованої і ретельно замаскованої каральної операції - голодомору, винищено мільйони людських житті. За оцінками демографів - надсмертність з голоду становила понад 3,9 млн. осіб. долі мільйонів були скалічені. Пережиті жахіття залишили глибоку рану в кількох поколіннях українців, але режим не зміг досягнути головного - Україну не було зламано”, - зазначив Заступник Голови Українського інституту національної пам'яті.

 

 

 

 

Він також пояснив, що часи Голодомору дали українцям важкі уроки, які всі ми мусимо засвоїти. Серед них ми маємо пам'ятати, про небезпеку пропаганди, про відповідальність за виконання злочинних наказів та про силу людяності, яка є запобіжником проти вчинення злочину людиновбивства.  

 

 

 

 

Які уроки ми маємо запам'ятати і винести з часів Голодомору? Мусимо не забувати про небезпеку пропаганди, будь який геноцид розпочинається із пропаганди ненависті. Окрім того, пам'ятаймо про відповідальність за злочинні накази. Кожен робить свій вибір - залишатися людиною чи стати гвинтиком системи або ж бездумною піщинкою натовпу. Запобіжником не вчинення злочину людиновбивства є людяність”, -  наголосив Володимир Тиліщак.

 

 

 

 

За інформацією прес-служби Бригади швидкого реагування Нацгвардії для багатьох молодих військовослужбовців бригади чимало нового в історії рідної країни відкрила ця лекція, адже без знання нашого минулого нам неможливо творити майбутнє.

 

Наприкінці лекції Володимир Тиліщак нагадав - Україна щороку у четверту суботу листопада вшановує пам'ять жертв Голодомору і закликав всіх слухачів 25 листопада запалити свічку в знак скорботи про мільйони загублених життів наших співвітчизників.