Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ВОЛОДИМИР ТИЛІЩАК: ВАЖЛИВО ПОБАЧИТИ ГОЛОД, ЯК ІНСТРУМЕНТ ІМПЕРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ

 

Голодомор – приклад концентрованого застосування свідомого терору голодом.

 

На цьому наголосив заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак під час міжнародного публічного симпозіуму «Імперії, колонії та голод в історико-порівняльній перспективі», який проходить у Києві.

 

«Якщо ми говоримо про осмислення Голодомору, як геноциду, то надзвичайно важливо розуміти цей злочин,  цю трагедію не як явище, що ізольоване, окреме, відірване від історичного контексту. А як результат імперської політики в контексті колоніальних студій», – пояснив він.

 

За його словами, те що симпозіумом зацікавилися дослідники не лише з України, а зі США, Італії, Ізраїлю, Канади, Німеччини, Франції, Швейцарії  – засвідчує, що тема неймовірно цікава для вивчення.

 

 

«Важливо побачити голод, як інструмент імперської політики з ліквідації будь-чого іншого. Адже, голод - як імперська зброя – використовувався у світі різними імеріалізмами. Голодомор – приклад концентрованого застосування свідомого терору голодом, як інструменту геноциду, винищення частини української національної групи», - акцентував Володимир Тиліщак.

 

Нагадаємо, у Києві відбувається міжнародний публічний симпозіум «Імперії, колонії та голод в історико-порівняльній перспективі».

 

Організатори: Інститут історії України НАН України, Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій (HREC), Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), Український інститут національної пам’яті, Міністерство оборони України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, Німецько-українська комісія істориків, ДНУ «Енциклопедичне видавництво», Благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч», Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», проект «Вивчення Голокосту в Україні для формування атмосфери толерантності», Міжнародний виставковий конференц-центр «Український дім».

 

Контакти:

Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine): тел.: +38 044 389 97 77