|
Яким буде музей тоталітаризму?
Вже наступного місяця повинні представити попередню концепцію музею тоталітаризму, який стане місцем розташування найцікавіших і найбільш значущих чи то з мистецької, чи з історичної точки зору пам'ятників комуністичної доби, що зникли з публічного простору у зв'язку з реформою декомунізації. Серед потенційних локацій для музею – Національний музей народної архітектури й побуту в Пирогові, парк "Партизанської слави", Київський ботанічний сад ім. О. Фоміна, парк "Нивки" чи "Експоцентр України". Про те, на що, насамперед, зважають розробники концепції, начальник відділу музейної справи Українського інституту національної пам'яті Анастасія Гайдукевич розповіла в ефірі Першого каналу Українського радіо, у програмі Сергія Бондарчука "Актуально".
"Завдання музею – не лише зібрати й показати пам'ятники, а розповісти контекстну історію: що в цей час відбувалося в Україні, які причини встановлення того чи іншого пам'ятника та яку роль він повинен був виконувати", – говорить Анастасія Гайдукевич.
Робоча група співпрацюватиме з кураторами та митцями, що мають досвід створення новітніх експозицій. "Ми повинні не лише надати інформацію, але й зробити її цікавою і зрозумілою потенційному відвідувачеві. А це насправді виклик – поєднати складну інформацію, яка не даватиме готових відповідей, але спонукатиме до осмислення, з естетичною візуалізацією", – зауважує Анастасія.
Повністю випуск програми слухайте за лінком. |