Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Якщо сліпо довіряти документам, то складається історія виключно очима спецслужб" - Ігор Кулик

В архіві СБУ також є документи спецслужб радянського періоду, починаючи від Чрезвычайного комитета з 1917 року - по останні дні існування Коммитета Госпбезопасности УСРС. Це є головною особливістю Галузевого архіву СБУ.
 
Про це заявив Начальник Галузевого державного архіву СБУ Ігор Кулик в інтерв'ю у програмі "Україна єдина". За його словами, основний акцент у радянській політиці робився на пошук, ліквідацію, стеження за політично неблагонадійними, або на них було політичне замовлення щодо їхньої подальної долі.    
 
Ігор Кулик пояснює, що потрібно зробити, щоб отримати інформацію про родича з документів архіву: 
 
"Можна зайти на сайт СБУ, де є розділ Архів СБУ. Там зразок заяви, де треба вказати максимально повне ім'я людини, дату і місце народження. Також всі відомі події з біографії, навіть якщо це родинні легенди і перекази. Після того цю заяву можна надіслати нам на електронну пошту, чи звичайною поштою, може до нас принести в архів, або звернутися у будь-яке наше регіональне управління СБУ, щоби пошукали цю інформацію. Переглядаємо інформацію по всіх регіонах, де вона перебувала. Якщо така інформація є, то заявник може прийти в читальний зал із фотоапаратом та скопіювати усю справу."    
 
На думку Ігора Кулика, має бути доступ до правди, першоджерела, щоб не сталось якоїсь маніпуляції, звинувачень, не підкріплених певними документами.
 
"З іншого боку повноцінно довіряти цим документам не можна. Бо як казав покійний голова Інституту національної пам'яті Польщі, що в їхніх архівах є правда, є брехня, є провокація. З одного боку вони є правдиві, бо КҐБ до перебудови передавало дуже детальну і точну інформацію наверх партійним органам, щоб показувати ситуацію в державі. З іншого - так само чекісти мали можливість фальсифікувати документи, чим добре користалися, додавали якусь напівправду. Якщо сліпо довіряти документам, то складається історія виключно очима спецслужб", - додає Кулик. 
 
Прес-служба 
Українського інституту національної пам’яті