Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

ЗУСТРІЧ-ДИСКУСІЯ ЩОДО ТЕМИ ЗБЕРЕЖЕННЯ, ІНТЕРПРЕТАЦІЙ ТА ПРЕЗЕНТАЦІЙ ТРАВМАТИЧНОЇ ІСТОРІЇ В МУЗЕЯХ

 

22 лютого 2018 року об 11:00 запрошуємо в Малу Галерею Мистецького Арсеналу (м. Київ, вул. Лаврська, 10) на зустріч-дискусію щодо теми збереження, інтерпретацій та презентацій травматичної історії в музеях. Серед спікерів – Євген Нищук, Елейн Ґуріан, Юлія Ваганова, Анастасія Гайдукевич, Ігор Пошивайло.

 

На зустрічі буде розглянуто виклики, що стоять перед музейними закладами при переосмисленні й представленні складних сторінок історії. Яка роль у цьому музеїв – ретранслювати заполітизовані ідеологеми, поширювати міфи, що існують, чи генерувати нові, докопуватися до «правди», висвітлювати позицію однієї сторони чи стати майданчиком для різних поглядів і голосів, , чи можуть і хочуть Музеї бути соціально відповідальними, бути нейтральними або емоційними у непростих ситуаціях суспільної кризи – та як зрештою створити «музей діалогу»?

 

«Як музеї справлятимуться з демонстрацією контенту в суспільстві з великою кількістю різних поглядів щодо конкретної теми й у час, коли аудиторія одержує щораз більший доступ до різних джерел інформації? Чи музейна інтерпретація визнає та виявляє думки, які суперечать їй? Якщо так, то чи допомагає це або, навпаки, перешкоджає загальному розумінню теми? Як музей розрізняє експертів та аматорів? Чи має в музею бути власний погляд і чи важливіший він за погляди відвідувачів?» – Елейн Ґуріан, музейний експерт, лектор і тренер, викладач музеології у США, Швеції, Аргентині, Великій Британії та Італії, автор книжки «Цивілізуючи музей».

 

«Сучасні музеї є тим багатовимірним простором, який у добу «економіки знань» та «суспільства, що вивчає» дає імпульс для творчості й інновацій, моделює ландшафти пам’яті та світогляду як далекого минулого, так і сучасності. Такі заклади можуть бути надзвичайно авторитетним багатокультурним форумом для обговорення спірних питань, набуття взаєморозуміння й навіть консолідації та реабілітації громад щодо постконфліктних травм» – Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

 

ВХІД ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ (із зазначенням ПІБ, назви закладу й посади, телефону та e-mail), ОТРИМАННЯ ВІД ОРГКОМІТЕТУ ПИСЬМОВОГО ПІДТВЕРДЖЕННЯ НА УЧАСТЬ ОБОВ’ЯЗКОВЕ: на семінар формується група учасників до 40 осіб.

 

ОРГАНІЗАТОРИ: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті, НКММК «Мистецький Арсенал».

 

ЗА ПІДТРИМКИ: Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та Міністерства культури України.

 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ: maidanmuseum@gmail.com, тел. (067) 508-26-39, (093) 503-72-88, (099) 717-59-95.