Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Президент України: Закон, який юридично урівнює злочини комунізму та нацизму — справедливий

Українці одними з перших відчули наслідки змови комуністичного та нацистського тоталітарних режимів – сказав Петро Порошенко на засіданні Парламенту. 

Сьогодні вранці у Верховній Раді відбулося урочисте засідання за участю Президента України, присвячене 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі.

У своєму виступі Петро Порошенко зазначив: «У вересні 1939 року разом з поляками українці першими відчули наслідки змови двох тоталітарних режимів, комуністичного та нацистського. І в стінах цього парламенту абсолютно справедливо ухвалено закон, який юридично урівнює злочинність нацистської та комуністичної людиноненависницьких ідеологій і кривавих практик».

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада України прийняла 4 закони про декомунізацію – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні.

Законопроект N2558 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» засуджує комуністичний та нацистський режими, забороняє їх пропаганду.

Зокрема цим законом передбачається:

– засудити тоталітарні режими – визнання Україною злочинними комуністичного та нацистського режимів, жертвами яких стали мільйони наших співвітчизників,

– стоп пропаганді – запровадження відповідальності за пропаганду комуністичного та нацистського режимів та публічне використання їх символіки,

– очищення мапи країни – встановлення процедури та строків перейменування об’єктів, які носять «комуністичні» назви (перереєстрація документів для громадян безкоштовна). З вулиць наших міст заберуть символи та пам’ятники, які возвеличують функціонерів тоталітарного режиму,

– справедливість, а не помста – розслідування злочинів геноциду, злочинів проти людства та людяності, військових злочинів, здійснених представниками тоталітарних режимів,

– вшанування пам’яті – встановлення Дня пам’яті жертв комуністичного та нацистського тоталітарних режимів 23 серпня, коли сталінський СРСР та гітлерівський Третій Райх уклали угоду, яка розпочала Другу світову війну.