Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

В УКРАЇНІ ЗНИКАЮТЬ НАЗВИ ВУЛИЦЬ НА ЧЕСТЬ ТИХ, ХТО ПРИДУШИВ АНТИКОМУНІСТИЧНИЙ СПРОТИВ В УГОРЩИНІ – ВОЛОДИМИР В'ЯТРОВИЧ

 

До 60-річчя Угорської революції у Посольстві Угорщини в Україні відбувся круглий стіл, під час якого дипломати й історики говорили, чи можна вважати події 1956 року початком краху прорадянських тоталітарних режимів. Зі вступним словом виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень. Почесним гостем заходу став колишній міністр закордонних справ Угорщини, історик і громадсько-політичний діяч Гейза Єсенські. Коли розпочалася Угорська революція, панові Єсенські було 15 років. Він був не лише очевидцем, а й учасником подій.

 

Серед учасників круглого столу – Степан Віднянський, член-кореспондент, завідувач відділу Інституту історії України НАН України й співголова Комісії істориків України й Угорщини, Ірина Матяш, професор Дипломатичної академії при МЗС України, Олег Бажан, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, Ласло Сьогі, професор Будапештського університету та інші. Від Українського інституту національної пам'яті участь у дискусії взяли співробітники Богдан Короленко, Максим Майоров й Ігор Каретніков. Із вітальним словом виступив голова Інституту Володимир В'ятрович.

 

 

"Повстання в Угорщині 1956 року – переломна подія в Східній Європі, яка мала вплив на активізацію антикомуністичних рухів в інших країнах регіону. Важливо, що ми згадуємо про події Угорської революції, коли в Україні триває процес декомунізації. Для України подолання спадщини тоталітарного минулого – це не просто відновлення історичної правди; це і спроба відгородитися від російської агресії, яка ідеологічно опирається на реабілітацію радянського минулого. І я радий, що в процесі декомунізації в Україні зникають назви вулиць на честь тих людей, які брали участь у придушенні Угорської антикомуністичної революції", – зазначив Володимир В'ятрович.

 

 

Співробітник інституту Ігор Каретніков виступів із доповіддю про те, як населення Донбасу реагувало на події Угорської революції. Текст доповіді можна прочитати за лінком. Також учасники круглого столу мали змогу переглянути документальну виставку про події 1956 року в Угорщині.