Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Видання про Голодомор

 

Завантажити всі видання можна за посиланнями наприкінці сторінки.

Спротив геноциду. Книга-каталог виставки / Український інститут національної пам’яті. — Львів-Київ: Часопис, 2015. — 80 с., іл.
 
Українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у першому півріччі 1932 року 56% протестних виступів у СРСР припадали 
на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історія цих повстань — у виставці «Спротив геноциду». Ця книга є каталогом фотодокументальної виставки «Спротив геноциду», створеної до 81-х роковин Голодомору Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху 
та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні. Виставка розкриває масштаби і характерні форми спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці напередодні і під час геноциду українського народу. 

 

 

 

 

Голодомор 1932-1933. Комуністичний геноцид в Україні (видання українською мовою).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голодомор 1932-1933. Комуністичний геноцид в Україні (видання англійською мовою).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Василенко. Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду: правова оцінка. – К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2009. – 48 с.

 

У книзі витлумачені вузлові питання правової оцінки геноцидного характеру Голодомору 1932-1933 рр. в Україні у світлі конвенції ООН 1948 р. про попередження злочину геноциду та покарання за нього. Основну увагу приділено обґрунтуванню наявності наміру тоталітарного комуністичного режиму частково знищити українську націю шляхом виморення голодом українських селян, які були її питомим складником. Розкрито механізм здійснення Голодомору, порушені питання відповідальності його ідеологів, організаторів, замовників та виконавців. Обґрунтовується необхідність формально-юридичної оцінки Голодомору компетентними органами України для з'ясування всіх його обставин та негативних наслідків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голодомор геноцид українського народу 1932-1933 / Український інститут національної пам’яті. – К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2008. – 25 с.

 

Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932-1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної партії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства. Брошура написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голодомор геноцид українського народу / Український інститут національної пам’яті. – К., 2007. – 25 с.

 

Брошура інформує про трагічні події Голодомору геноциду 1932-1933 років в Україні, його причини, механізми реалізації та наслідки. Брошура містить архівні документи та спогади очевидців трагедії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голодомор не зламав. Брошура. (україномовне видання)

Голод обраний як зброя геноциду дав Сталіну можливість не лише забрати життя у мільйонів українців, але вбити тих із них, хто пережили масове вбивство. Вбити їх як українців: ті, хто вижили добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий “совєтський народ”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голодомор не зламав. Брошура. (англомовне видання)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантажуйте видання у форматі PDF: