Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Новини на тему

Настільна гра «УПА - відповідь нескореного народу» (далі - гра), розроблена Українським інститутом національної пам’яті, розповсюджується на безоплатній основі на підставі звернень, які надходять на адресу Інституту.

 

 

 

 

Цьогоріч виповнюється 76 років із часу створення Української Повстанської Армії, символічним днем заснування якої є 14 жовтня 1942 року. В лютому сотня УПА під командуванням 35-річного Григорія Перегіняка дала перший бій – це була атака на нацистський гарнізон містечка Володимирець на Волині.

 

 

1 грудня у Палаці культури міста Луцька відбулося вручення хрестів та грамот.  З метою вшанування пам'яті Лицарів ОУН і УПА Ювілейний комітет вирішив відновити повстанські нагороди та вручити їх нащадкам, реалізувавши на практиці систему нагород УПА та збройного підпілля ОУН.

 

1 грудня о 14:00 у Луцьку відбудеться посмертне нагородження воїнів ОУН і УПА. Нагороди, які вони не змогли отримати за життя, вручать їхнім родичам.

Золотий Хрест Заслуги, Срібний Хрест Заслуги та Бронзовий Хрест Заслуги виготовлені у Львові за точними ескізами розробника нагородної системи УПА Ніла Хасевича.

14 жовтня є символічним днем створення Української повстанської армії. Ця дата була визначена самими повстанцями — відповідне рішення ухвалив підпільний парламент Українська Головна Визвольна Рада.

100 тисяч солдатів та півмільйона волонтерів — такою була єдина армія у Другій світовій, що представляла українські інтереси.

У День захисника України та до 75-тої річниці створення УПА киянам розкажуть про досвід безкомпромісної боротьби УПА із комуністичним тоталітарним режимом:«УПА — відповідь нескореного народу. Повстанці проти комунізму».

14 жовтня

13:00

Національний музей історії України

(м. Київ, вул. Володимирська, 2)

4 вересня 2017 у селі Івангород (Ічнянський район, Чернігівська область) на будинку місцевої  школи було встановлено меморіальну дошку з метою вшанування пам’яті видатного поета, вченого-гідробіолога, громадського діяча, відданого борця за незалежність України, члена ОУН, полковника УПА, командира загону спеціального призначення «УПА-Схід» Костя Гіммельрайха (22.12.1912 – 04.09.1991), уродженця села  Івангород.

Радянська й сучасна російська пропаганда стверджує, що командир з'єднання груп "Завихост" Юрій Стельмащук –"Рудий" здав чекістам командувача УПА-Північ Дмитра Клячківського –"Клима Савура". Однак архівні документи розповідають іншу історію.

 

Більше читайте у статті Сергія Рябенка.

10 міфів про УПА. Як було насправді? — спільний інформаційний проект Нового Времени, Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху та Видавництва КСД, мета якого — спростовувати міфи, що існують у колективній пам’яті щодо діяльності Української повстанської армії.

 

Ані Степан Бандера, ані Роман Шухевич особисто, ані ОУН чи УПА як організації не були засуджені Міжнародним військовим трибуналом у Нюрнберзі.

10 міфів про УПА. Як було насправді? — спільний інформаційний проект Нового Времени, Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху та Видавництва КСД, мета якого — спростовувати міфи, що існують у колективній пам’яті щодо діяльності Української повстанської армії.

Українська самостійна соборна держава — такою була мета боротьби українських повстанців, закріплена також і програмними документами, однак про те, що її громадянами можуть бути лише етнічні українці, не йшлося.

Українські підпільники проводили активну інформаційну роботу, спрямовану на представників різних етнічних груп, з метою долучити їх до спільної антинацистської чи антирадянської боротьби, а в лавах УПА були, крім українців, і представники інших національностей.