Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Новини на тему "Українська друга світова"

30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Про них — виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори». Проект представили 8 травня — у день завершення Другої світової війни у Європі. Виставка розміщена біля будівлі Головпоштамту (Київ, вул. Хрещатик, 22).

 

 

Український інститут національної пам’яті до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні підготував набір карток “Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)”. Він призначений для використання в освітньому просторі.

 

 

30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Про них — виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори». Проект представлять 8 травня — у день завершення Другої світової війни у Європі.

 

 

Відступаючи перед нацистами влітку 1941-го, радянська влада знищила у в’язницях на території Західної України, за різними оцінками, від 9 до 20 тисяч людей. Згодом знищення в’язнів тривало в центральних і східних регіонах.

 

 

Один із міфів про Другу світову війну, що залишилися у спадок від Радянського Союзу, говорить, що нацистська Німеччина напала на СРСР "віроломно, без оголошення війни". Що насправді відбувалося 22 червня 1941 року, розповідає одна з публікацій книги "Війна і міф. Невідома Друга світова".

 

Усі міфи, спростовані у виданні, можна прочитати за посиланням.

 

 

Упродовж шести днів тривало дослідження місця поховання в’язнів тюремного відділення управління НКВД у Волинській області. З початком німецько-радянської війни в червні 1941-го, перед тим, як відступити з Луцька, енкаведисти розстріляли ув'язнених.

 

Про початок розкопок читайте за лінком.

 

«Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора» — цьогорічні національні урочистості пройдуть під цим гаслом. Символ пам’яті залишається незмінним — червоний мак.

 

Майже сім мільйонів солдат в семи арміях — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму. Український інститут національної пам’яті обрав 12 історій українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США.

 

15 березня виповнилося 78 років із часу проголошення незалежності Карпатської України. Це була ситуація задекларованого вибору причетності до української нації – означив вагомість події історик Кирило Галушко. Щоб нагадати про неї, Закарпатське земляцтво в Києві за підтримки Українського інституту національної пам’яті організувало публічну дискусію «Друга світова війна й Карпатська Україна».

 

 

Розмову ініціюють Український інститут національної пам’яті й Закарпатське земляцтво у Києві до 78-ї річниці проголошення Карпатської України.

 

15 березня, 11:00 – 13:00

Київ, Український кризовий медіа-центр

(Український дім, вул. Хрещатик, 2)

Вхід вільний

 

 

Відтепер на сайті Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру працює віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Її створено за матеріалами мультимедійної експозиції, що проходила минулої осені в Музеї історії м. Києва до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру.

 

Виставка має українську та англійську версії, є повністю інтерактивною і супроводжується відео екскурсією українською мовою.