Офіційний веб-сайт УІНП

ВЕБ-СТОРІНКА "85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ"

ВЕБ-СТОРІНКА "УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921"

СПЕЦПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДРУГА СВІТОВА"

МУЗЕЙ МАЙДАНУ

УРЯДОВА "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"

Новини проекту "Національний пантеон"

 

Для поховання загиблих учасників АТО на кладовищах створюються спеціальні військові сектори. Український інститут національної пам’яті зібрав дані про кількість уже наявних секторів і поховань на них. Оприлюднюємо їх у вигляді інфографіки.

 

 

У 2016-му році Український інститут національної пам’яті спільно з Комунальним підприємством Львівської ОДА з питань здійснення пошуку поховань учасників визвольної боротьби й жертв воєн і політичних репресій «Доля» виконали пошукові роботи на Тернопільщині, Рівненщині й Київщині.

 

 

У родовому містечку гетьмана Івана Виговського — Руді, що на Львівщині, є чудовий музей славетному полководцеві. Гетьман знаменитий зокрема тим, що 1659 року здобув блискучу перемогу під Конотопом над 100-тисячною російською армією. Життя Виговського — бурхливий потік злетів та падінь, перемог та поразок, мудрих рішень та грубезних помилок. Яскрава, непересічна, знакова в історії України постать варта, попри свою суперечливість, і музею, і квітів на могилі.

 

Але якщо музей ви так само, як і я свого часу, можете за бажання відвідати, то покласти квіти — не вийде. Ні співробітники цього закладу, ні будь-хто інший не скажуть вам, де могила полководця. Бо місце його поховання досі не знайдено.

 

Більше – у матеріалі Олега Листопада "Як увіковічнити пам’ять" для "Урядового кур'єра".

 

У День Соборності, 22 січня, у Києві відкрили пам'ятний знак Євгенові Коновальцю. Новина про відкриття за лінком. Публікуємо також фоторепортаж із події.

 

 

 

 

 

 

 

Пам’ятний знак встановили на будівлі по вулиці Січових  Стрільців, 24, де в період національно-визвольних змагань початку ХХ століття розташовувався Галицько-буковинський курінь, а згодом полк Січових стрільців, сформований Євгеном Коновальцем. Автором барельєфа полковника є скульптор Олександр Михайлицький.

 

Право відкрити пам’ятний знак Євгенові Коновальцю надали інструкторам Військової школи командирів імені Коновальця із позивними Сєвєр та Барс.  Відкриття дошки супроводжувала Почесна варта від Збройних сил України. Встановлено її коштом київської територіальної громади.

 

 

Могила  Наталії Полонської-Василенко довгий час вважалася втраченою. Втім, вона розташована на кладовищі будинку для літніх людей у Дорнштадті неподалік Ульму, Баден-Вюртенберг (Німеччина). Наталія Полонська-Василенко померла тут 8 червня 1973 року.

 

Більше – у дослідженні Оксани Юркової "Український некрополь: Могила Наталії Полонської-Василенко" для Likбез. Історичний Фронт.

 

Щойно розпочався 2017 рік, а перед Україною вже постають нові виклики, які потребують негайного вирішення. Один з них – проблема збереження поховань видатних українців, які поховані за кордоном.

 

Публікуємо колонку начальника відділу обліку та збереження місць пам'яті Павла Подобєда, яка вперше була оприлюднена на сайті "Українського тижня".

 

Могила хіміка та учасника І Конгресу ОУН Миколи Вілкула (1888 – 1935)

 

 

Неочікувана ексгумація останків відомого письменника у Чехії нагадує, що могили видатних українців за кордоном - під загрозою.

 

3 січня у Чехії ексгумували останки похованого на Ольшанському кладовищі у Празі українського письменника Олександра Олеся. Як повідомило “Дзеркало тижня”, примусова ексгумація спричинена особливостями чеського законодавства, згідно з яким за місце поховання померлого потрібно сплачувати ренту у 20 тисяч крон на 10 років.

 

 

Чому саме нині настав час створити Пантеон українських героїв і яким він мав би бути

 

 

Це перша з двадцяти меморіальних дощок на честь борців за незалежність України, що їх Український інститут національної пам'яті відкриє в Донецькій та Луганській областях.